HaberlerKültür SanatVan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kutlandı

Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kutlandı

Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103'üncü yıl dönümü, Vali Mehmet Emin Bilmez ve il protokolünün katılıyla Cumhuriyet Caddesi'nde yapılan törenle kutlandı.

Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kutlandı

2 Nisan 1918 tarihinde Van Ermeni işgalinden kurtarıldı. Ermeni işgalinden kurtuluşunun 103'aüncü yıl dönümünde Van Valiliği tarafından program düzenlendi.

Van'ın düşman işgalinden kurtuluşu münasebetiyle günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından Asayiş Bando Komutanlığı konseri yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan halk oyunları ekibinin gösterilerinin ardından resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Program, tören geçişi ile sona ererken, Van'ın Kurtuluşunun 103'üncü yıl dönümü kutlamalarının akşam saatlerine kadar devam edeceği öngörülüyor.  

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER