HaberlerKültür SanatSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendi

Siirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendi

Siirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendi

Siirt Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Halk Eğitim Merkezi ve Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa, Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri ve vatandaşlar katılım göstererek sergi alanını ziyaret etti.

Aile Destek Merkezinde kursiyerler Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu kurslara devam ederek hem kültür ve sanat eğitimleriyle vakitlerini iyi değerlendiriyorlar hem de iş edindirmeye yönelik kurslar ile kendilerine bir işyeri açmak, ailelerine ve kendilerine gelir getirici meslekler edinme imkânına kavuşmuş oluyorlar.

Sanat ve tasarım, el sanatları, resim, ahşap teknolojisi, mekikli dokuma, misinalı takı, iğne oyası, giyim üretim teknolojisi gibi birçok alanda kurulan stantlar vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.

Kadın Yaşam Merkezinde usta öğreticilik yapan Elvan Temur, Yaşam Merkezinde ev hanımlarının ürettikleri el işi, göz nuru malzemeleri sattıklarını ve aile bütçesine katkıda bulunduklarını söyledi.

Siirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendi

Elvan Teymur

"Ev hanımları edindikleri meslek sayesinde aile bütçesine katkıda bulunuyor"

Teymur, "Özellikle çocuklar için yaptığımız ve bir oyuncak türü olan Anugurumi, en fazla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Çamaşır makinesinde istediğiniz kadar yıkayın hiçbir zara görmüyor, sağlık yönü ile de çocuklar istedikleri kadar ağızlarına da koysalar hiçbir zarar vermiyor. Bu nedenle bu oyuncak türünü çok önermekle birlikte en fazla sattığımız ve talep aldığımız bir üründür. Seccadelerimiz var, onun dışında genç kızların da çeyizlerini hazırlıyoruz." dedi.

Siirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendi

"Üniversite okuyan öğrenciler de meslek öğrenip okul masraflarını çıkardı"

Aile bütçesine katkı sağlayan ev hanımlarının yanı sıra üniversite okuyan öğrencilerin de meslek öğrenip okul masraflarını çıkardıklarına dikkat çeken Teymur, "Kendimiz üretip kendimiz satış yapıyoruz, ev hanımları aile bütçesine katkıda bulunmuş oluyor. Üniversite okuyan birçok öğrenci salgını fırsata çevirdi ve okul ihtiyaçlarını edindikleri meslek sayesinde karşıladı." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor
SIRADAKİ HABER