HaberlerKültür SanatVan’da düzenlenen “Tarihi İpekyolu” ulusal fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı

Van’da düzenlenen “Tarihi İpekyolu” ulusal fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı

​İpekyolu Belediyesi’nin “Tarihi İpekyolu” adıyla düzenlediği ulusal fotoğraf yarışmasında ödülleri sahiplerini buldu.

Van’da düzenlenen “Tarihi İpekyolu” ulusal fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı

Çin’den başlayarak Avrupa’ya kadar uzanan dinleri, ırkları ve kültürleri kaynaştıran, ticaretin simgesi olan tarihi İpekyolu’nu tanıtmayı amaçlayan İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından organize edilen kısa film yarışmasının ödül töreni, İpekyolu Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Sosyal mesafe ve tedbir kuralları gözetilerek gerçekleştirilen ödül törenine İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Birol Duman, jüri üyeleri ve sanatseverler katıldı.

Düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin farklı şehirlerinden 256 katılımcı, birbirinden farklı 865 fotoğrafla başvuruda bulundu.

Ödüle hak kazananları; İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nergiz Karadaş, YYÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Aslı Erciyes Tosun, YYÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mustafa Bingöl ve Van Fotoğrafçılar Derneği (VANFOD) Başkanı Tayfun Çiftci’den oluşan jüri belirledi.

“Van’ımızın adını güzel bir şekilde duyurduk”

VANFOD Başkanı Tayfun Çiftci, bu tür yarışmaların kentlerin tanıtımı açısından çok faydalı olduğunu kaydetti. Çiftci, bu tür kültürel yarışmaların örnek olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Van’ımızın adını güzel bir şekilde duyurduk, katılan eserler gayet başarılıydı. Ödül alan eserlerin İpekyolu ile ilgili olması ve Türkiye'nin farklı illerinden olması, Türkiye'nin ne kadar büyük bir ülke olduğunu da gösteriyor. İpekyolu Belediyesi'ne bu güzel organizasyon için teşekkür ediyoruz.

“İpekyolu ismine yakışır bir yarışma düzenledik”

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan da Covid-19 pandemisi nedeniyle Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyon (TFSF) Temsilcisi Fahri Tunç ile online olarak video konferans yoluyla bir görüşme gerçekleştirdi.

Yarışmada “İpekyolu’nda Sel” fotoğrafıyla Enver Aydın 1'inci, “Varda Köprüsü” fotoğrafıyla Tarık Kara 2'inci, “Bursa” fotoğrafıyla Mustafa Gezer ise 3'üncü oldu.

“Şebinkarahisar Kalesi” fotoğrafıyla Kemal Özkılıç, mansiyon ödülüne “Ani Harabeleri” fotoğrafıyla da Mehmet Aslan İpekyolu Belediyesi Özel Ödülü’nü layık görüldü.  Ayrıca 30 fotoğraf, sergilenmeye layık görüldü.

Dereceye giren fotoğrafların 1'incisi 4 bin TL, 2'incisi 3 bin TL, 3'üncüsü 2 bin TL ile ödüllendirilirken mansiyon ödülü ve İpekyolu Belediyesi Özel Ödülü ise bin TL olarak belirlendi.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildiTarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildiÇocuklar engelleri birlikte aşıyorÇocuklar engelleri birlikte aşıyorKüresel emperyalizm, kültürel yozlaşmayla tahrip ediyorKüresel emperyalizm, kültürel yozlaşmayla tahrip ediyorBakan Kasapoğlu Siirtli çocuklarla 'Lastikpark' spor sahasında voleybol oynadıBakan Kasapoğlu Siirtli çocuklarla 'Lastikpark' spor sahasında voleybol oynadıAdıyaman'da turizm destinasyon toplantısı yapıldıAdıyaman'da turizm destinasyon toplantısı yapıldı
SIRADAKİ HABER