HaberlerKültür SanatVan'da "Akif olmak" isimli tiyatro oyunu sergilendi

Van'da "Akif olmak" isimli tiyatro oyunu sergilendi

​İpekyolu Belediyesi tarafından İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde ‘Milli Marş’ olarak kabul edilişinin 100’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla “Âkif Olmak” isimli tiyatro oyunu sergilendi.

Van'da "Akif olmak" isimli tiyatro oyunu sergilendi

İstiklal Marşı'nın, TBMM tarafından 12 Mart 1921'de milli marş olarak kabul edilmesinin üzerinden 100 yıl geçti.

İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Van Devlet Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak “Âkif Olmak” isimli tiyatro oyunu sergiledi. Hasan Özaşlamacı'nın yazıp, yönettiği, Cem Kurtoğlu, Seza Kırgız, Emre Uluocak ve Doruk Şengezer'in oynadığı oyuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterirdi.

Böyle anlamlı bir oyun ile seyircinin karşısına çıktığı için mutlu olduğunu belirten oyuncu Cem Kurtoğlu, “Bir yıldan bu yana Coronavirus salgını dolayısıyla seyircimizle buluşamıyorduk. Uzun bir aradan sonra tekrardan seyircimizle buluşmamız çok güzel oldu. Özellikle bu buluşmanın İstiklal Marşımızın 100'üncü yılına denk gelmesi bizi daha çok mutlu etti. Bu kadar güzel bir oyunla Van seyircisiyle birlikte olduğumuz için çok gururlandık ve onurlandık. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan'a ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'müze teşekkür ediyorum.” dedi.

Vatandaşlar da sergilenen oyun sayesinde daha çok bilgilendiklerini ifade ederek İpekyolu Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER