HaberlerKültür SanatTarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

Tarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

​Adıyaman’ın önemli turizm noktalarından bir tanesi olan tarihi Cendere köprüsü, Adıyaman Belediyesi tarafından Hısn-ı Mansur kalesinin merdivenlerine resmedildi.

Tarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

Adıyaman’ın turizm değerlerini tanıtmak amacıyla farklı çalışmalara yapan Adıyaman Belediyesi, şehrin tanıtımı için tanıtımlarına devam ediyor.

Şehrin birçok noktasındaki duvar, bina ve merdivenlere şehrin tarihi değerlerini resmeden belediye son olarak tarihi Cendere köprüsünün üç boyutlu resmini kale eteğinde bulunan merdivene resmetti.

Adıyamanlı ressam Ziyaeddin Dokumacı tarafından çizilen resmi çok beğenen vatandaşlar, böyle önemli tarihi değerlerin şehir merkezinde yansıtılmasının çok güzel bir fikir olduğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Kaymakam Öztürk: Hasankeyf 2021 yılını yoğun ve hareketli geçirecekKaymakam Öztürk: Hasankeyf 2021 yılını yoğun ve hareketli geçirecekHassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyorHassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyorAdıyaman'da yapımı tamamlanan Haci Gani Diler Camii dualarla ibadete açıldıAdıyaman'da yapımı tamamlanan Haci Gani Diler Camii dualarla ibadete açıldı Bingöl'de Solaxan Derneği istişare toplantısı yapıldıBingöl'de Solaxan Derneği istişare toplantısı yapıldıHalk, Siyer Yarışması'na ailece katılmanın heyecanını yaşadıHalk, Siyer Yarışması'na ailece katılmanın heyecanını yaşadı
SIRADAKİ HABER