HaberlerKültür SanatTarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

Tarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

​Adıyaman’ın önemli turizm noktalarından bir tanesi olan tarihi Cendere köprüsü, Adıyaman Belediyesi tarafından Hısn-ı Mansur kalesinin merdivenlerine resmedildi.

Tarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

Adıyaman’ın turizm değerlerini tanıtmak amacıyla farklı çalışmalara yapan Adıyaman Belediyesi, şehrin tanıtımı için tanıtımlarına devam ediyor.

Şehrin birçok noktasındaki duvar, bina ve merdivenlere şehrin tarihi değerlerini resmeden belediye son olarak tarihi Cendere köprüsünün üç boyutlu resmini kale eteğinde bulunan merdivene resmetti.

Adıyamanlı ressam Ziyaeddin Dokumacı tarafından çizilen resmi çok beğenen vatandaşlar, böyle önemli tarihi değerlerin şehir merkezinde yansıtılmasının çok güzel bir fikir olduğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor
SIRADAKİ HABER