HaberlerKültür SanatTarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

Tarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

​Adıyaman’ın önemli turizm noktalarından bir tanesi olan tarihi Cendere köprüsü, Adıyaman Belediyesi tarafından Hısn-ı Mansur kalesinin merdivenlerine resmedildi.

Tarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildi

Adıyaman’ın turizm değerlerini tanıtmak amacıyla farklı çalışmalara yapan Adıyaman Belediyesi, şehrin tanıtımı için tanıtımlarına devam ediyor.

Şehrin birçok noktasındaki duvar, bina ve merdivenlere şehrin tarihi değerlerini resmeden belediye son olarak tarihi Cendere köprüsünün üç boyutlu resmini kale eteğinde bulunan merdivene resmetti.

Adıyamanlı ressam Ziyaeddin Dokumacı tarafından çizilen resmi çok beğenen vatandaşlar, böyle önemli tarihi değerlerin şehir merkezinde yansıtılmasının çok güzel bir fikir olduğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER