HaberlerKültür Sanat"Su Tasarrufu" konulu kısa film yarışması başlıyor

"Su Tasarrufu" konulu kısa film yarışması başlıyor

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il millî eğitim müdürlükleri arasında "su tasarrufu" konulu kısa film yarışmasının düzenleneceğini duyurdu.

"Su Tasarrufu" konulu kısa film yarışması başlıyor

İl millî eğitim müdürlükleri arasında düzenlenecek "su tasarrufu" konulu kısa film yarışmasına öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel ve akademisyenler gibi eğitimin her alanından yarışmacılar katılabilecek.

Her il millî eğitim müdürlüğünün kendi takımını oluşturması gereken yarışmaya 5 Mart'a kadar başvurulabilecek. Sonuçlar, 22 Mart Dünya Su Günü'nde açıklanacak.

Yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği yapmanın serbest olduğu yarışma için kurulacak takımlarda; öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel ve akademisyen gibi eğitimin her alanından kişiler yer alabilecek.

Yarışmanın seçici kurulunda ise Yönetmen Derviş Zaim, Film Yapımcısı ve TÜRSAK Vakfı Başkanı Elif Dağdeviren, TRT Çocuk Kanal Koordinatörü Bora Durmuşoğlu, Oyuncu Demir Karahan ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgü Yolcu bulunuyor.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye, "http://ogm.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyorHassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyorAdıyaman'da yapımı tamamlanan Haci Gani Diler Camii dualarla ibadete açıldıAdıyaman'da yapımı tamamlanan Haci Gani Diler Camii dualarla ibadete açıldı Bingöl'de Solaxan Derneği istişare toplantısı yapıldıBingöl'de Solaxan Derneği istişare toplantısı yapıldıHalk, Siyer Yarışması'na ailece katılmanın heyecanını yaşadıHalk, Siyer Yarışması'na ailece katılmanın heyecanını yaşadıDiyadin Kanyonu Nitelikli Doğal Sit Alanı listesine eklendiDiyadin Kanyonu Nitelikli Doğal Sit Alanı listesine eklendi
SIRADAKİ HABER