HaberlerKültür SanatSiyer Yarışmasının yapılacağı günü heyecanla bekliyorlar

Siyer Yarışmasının yapılacağı günü heyecanla bekliyorlar

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl Türkiye genelinde büyük bir katılımla okullarda düzenlenen Siyer Yarışması, bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle online olarak düzenlenecek.

Siyer Yarışmasının yapılacağı günü heyecanla bekliyorlar

Kayıt başvuruları bugün sona erecek olan “O’nu Oku, O’nu Yaşa” temalı Siyer Yarışması 14 Şubat 2021 Pazar günü online olarak yapılacak. Yarışmacılar, evlerinde bilgisayar üzerinden Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın web sitesi üzerinden (https://peygambersevdalilari.com/)  yarışmaya katılacak.

1’inci kategoride yer alan 4 ve 5’inci sınıf öğrencileri sabah saat 10.00’da, 2’inci kategori 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri saat 13.00’da ve 3’üncü ve 4’üncü kategori “lise ve yetişkinler” ise saat 16.00’da yarışmaya girecekler.

Son bir haftanın kaldığı yarışmada derece yapanlara drone, dizüstü bilgisayarı, tablet, bisiklet ve altın gibi 1001 hediye takdim edilecek.

Siyer Yarışmasına olan ilgi her geçen yıl daha da artarken Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de yarışmaya yoğun bir ilgi gösteriliyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da yarışmaya hazırlanan yarışmacılar, büyük bir heyecanla sınav gününü bekliyor.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından yarışma öncesi yarışmaya girecekleri kategorilerden kendileri için sesli olarak hazırlanan kitapları dinleyerek ve okuyarak Siyer Yarışmasına hazırlanan yarışmacıların yarışma heyecanı dikkatlerden kaçmazken peygamber sevgileri ise imrendiriyor.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (Sallalahu Aleyhi Vesellem) olan sevgilerinden dolayı bu yarışmaya katılacaklarını belirten yarışmacılar, büyük bir heyecanla yarışma gününü beklediklerini dile getirdiler.

Okullarda düzenlenen yarışmanın daha heyecan verici olduğunu belirten yarışmacılar, ancak Covid-19 salgını nedeniyle yarışmanın online olarak düzenlenmesinin de kendilerini çok mutlu ettiğini ve bu yıl Siyer Yarışması heyecanını evlerinde yaşayacaklarını ifade ettiler.

“Önemli olan Peygamberimizin hayatını öğrenmek, yaşamak ve örnek almaktır”

Siyer Yarışmasını düzenlediği için Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür eden Salih Demir, “Her yıl ‘O’nu Oku, O’nu Yaşa’ temasıyla düzenlenen siyer yarışmasına katılım gösteriyoruz. Covid-19 salgını nedeniyle online yapılacak olan yarışmaya katılacağız. Yarışmaya iyi hazırlandık. İnşallah haftaya yapılacak yarışmaya katılacağız. Tüm kardeşlerimizi de bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz. Bu konuda önemli olan yarışmayı kazanmak değil, önemli olan Peygamberimizin hayatını öğrenmek, O’nu yaşamak ve O’nu örnek almaktır.” şeklinde konuştu.

Amine İnzar Artut

“Yarışma vesilesiyle Peygamberimizin hayatını iyi öğrendik”

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenecek Siyer Yarışmasının yapılacağı günü sabırsızlıkla beklediğini belirten ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi Amine İnzar Artut, “Her yıl olduğu gibi bu sene de siyer yarışmasına hazırlandık. Evde olduğumuz günlerde siyer yarışmasına iyi çalıştık. Arkadaşlarımız dışarıda gezerken, oynarken biz yarışamaya hazırlandık. Yarışmayı kazanmazsak bile Peygamberimizin hayatını iyi öğrendik.” dedi.

Zeliha Nur Artut

“Virüs Peygamberimize olan sevgimize engel değildir”

Siyer Yarışmasına çok iyi hazırlandığını belirten ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi Zeliha Nur Artut ise, “Her yıl Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından yapılan siyer yarışmasına okullarda giriyorduk. Bu yıl virüsten dolayı internet üzerinden yarışmaya gireceğiz. Virüs, Peygamberimize olan sevgimize engel değildir. Bu yıl yarışmaya iyi hazırlandık. İnşallah başarılı olacağız. Siyer yarışması vesilesiyle Peygamberlerimizin hayatını öğreniyoruz.” ifadelerini kullandı.

İbrahim Halil Yıldırım

 “Kaybedeni olmayan bu yarışmaya herkesin katılmasını istiyorum”

Her yıl Siyer Yarışmasına katıldığını ve bu yıl da büyük bir heyecanlı yarışmanın düzenleneceği günü beklediğini belirten lise 1’inci sınıf öğrencisi İbrahim Halil Yıldırım da şunları söyledi:

“Önümüzdeki hafta pazar günü yapılacak olan Siyer Yarışmasına ikinci kez katılıyorum. Bu yarışma sebebiyle Peygamberimizin hayatını daha iyi öğreniyorum. Kaybedeni olmayan bu yarışmaya herkesin katılmasını istiyorum. Büyük bir heyecanla yarışma gününü bekliyorum.”

İsmail Yıldırım

“Siyer Yarışmasına girmemize virüs bile engel olamaz”

Siyer Yarışması vesilesiyle Hazreti Muhammed'in (Sallalahu Aleyhi Vesellem) hayatını öğrenme imkânı bulduğunu ifade eden lise 1’inci sınıf öğrencisi İsmail Yıldırım ise, “5 yıldır Siyer Yarışmasına katılıyorum. Bu yarışmaya girmemize virüs bile engel olamaz. Çünkü biz Peygamberimizi seviyoruz. Bundan dolayı yarışmaya çok iyi hazırlandım. İnşallah yarışmayı kazanacağım. Yarışmaya giren tüm yarışmacı kardeşlerime başarılar diliyorum. Önemli olan Peygamberimizi örnek almaktır.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor
SIRADAKİ HABER