HaberlerKültür SanatŞerit gibi dizilmiş bulut kümesi Ağrı Dağı zirvesinde büyüleyici görsel oluşturdu

Şerit gibi dizilmiş bulut kümesi Ağrı Dağı zirvesinde büyüleyici görsel oluşturdu

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yer alan 5 bin 137 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek dağınınzirvesinde oluşan bulut kümesi görsel şölen oluşturdu.

Şerit gibi dizilmiş bulut kümesi Ağrı Dağı zirvesinde büyüleyici görsel oluşturdu

Zirvedeki kubbe, kümelenen bulutların üzerinde kalması hayranlık oluşturdu.

Dağın zirvesinde sık sık oluşan fırtına ve tipi bulutlara bu denli şekil vermesi ile güzel görseller ortaya çıkıyor. Bu doğal görsel güzellikler ise Ağrı Dağı'nın heybetli görüntüsüne heybet katıyor.

Ağrı Dağı inanç, spor, doğa turizmi için Türkiye'de en ideal noktalardan biri olarak biliniyor. Barındırdığı önemli değerler ve efsaneler ile dünyada en çok bilinen ve tüm dağcıların ömürleri boyunca en az bir defa tırmanmak istediği 5 bin 137 metre yüksekliğe sahip Ağrı Dağı için yapılacak çalışmalar ile yılın her anı ziyaretçi kabul edebilecek potansiyele sahip.

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER