HaberlerKültür SanatÖğrenciler tarihi Ongözlü Köprü’de kitap okudu

Öğrenciler tarihi Ongözlü Köprü’de kitap okudu

Diyarbakır'da Konuk Evi Kız Öğrenci Yurdu’ndan ücretsiz barınma ve eğitim hizmetleri alan öğrenciler, tarihi Ongözlü Köprü’de okuma etkinliği düzenledi.

Öğrenciler tarihi Ongözlü Köprü’de kitap okudu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde yakın zamanda hizmete açtığı kız öğrencilere yönelik Temel Yeterlilik Testi (TYT)  ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına hazırlık kurslarını yatılı olarak verildiği Konuk Evi Kız Öğrenci Yurdu, Dicle Nehri üzerinde yer alan tarihi Ongözlü Köprü’de kitap okuma etkinliği düzenledi.

60 kız öğrencinin katıldığı ve yaklaşık 2 saat süren etkinlikte katılımcılar, beraberlerinde getirdikleri edebiyat türünde kitapları açık havada okuma fırsatı buldu.

Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz barınma ve eğitim hizmetleri verdiği kız öğrenci yurdunda ilçelerden ve ilçelere bağlı mahallelerden gelen öğrenciler, ilk defa tarihi Ongözlü Köprü’yü görme şansı yakaladı.

Kitap okuma etkinliğinin ardından kız öğrenci yurdu eğitmenleri, katılımcılara çevreyi gezdirerek tarihi alan hakkında bilgiler verdi.  

İLGİLİ HABERLER

Osmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorİslam Medeniyeti ve Fuat Sezgin projesi "Bilim Yürüyüşü" ile sona erdiİslam Medeniyeti ve Fuat Sezgin projesi "Bilim Yürüyüşü" ile sona erdi
SIRADAKİ HABER