HaberlerKültür SanatKütüphaneler Haftası kapsamında fotoğraf yarışması düzenlenecek

Kütüphaneler Haftası kapsamında fotoğraf yarışması düzenlenecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce, 57. Kütüphane Haftası kapsamında, "Kütüphanede O An" adlı mobil fotoğrafçılık yarışması düzenleniyor.

Kütüphaneler Haftası kapsamında fotoğraf yarışması düzenlenecek

Mobil fotoğraf yarışmasının içeriğini, bir mekân olarak kütüphaneyi ve kütüphanedeki ilginç ve çarpıcı anları kullanıcı gözünden aktaran fotoğraflar oluşturacak.

Konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yarışma fotoğraf sanatı aracılığıyla kültürel ve kamusal bir mekân olarak kütüphanenin kullanıcısı tarafından nasıl algılandığını ortaya koymayı, Kütüphane Haftası'na dikkat çekmeyi, okuma kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı ve kütüphane kullanımının özendirilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

Bakanlık tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, yarışmacıların, 21 Mart tarihine kadar, #kütüphanedeOan etiketini kullanarak başvuracakları, fotoğrafların 57. #KütüphaneHaftası açılış töreninde sergileneceği belirtildi.

Açıklamada, yarışma birincisine bin 500, ikincisine bin, üçüncüye 500 TL para ödülü verileceği ve en iyi 20 fotoğrafın ise bakanlığın 2020 yılı yayınları setinin hediye edileceği ifade edildi.

Yarışma hakkında genel bilgilerin, katılım şartları ve yarışma takvimini içeren şartnamenin https://kygm.ktb.gov.tr/TR-284193/kutuphanede-o-an-mobil-fotografcilikyarismasi.html adlı linkten indirilebileceği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor
SIRADAKİ HABER