HaberlerKültür SanatKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam Batman'da incelemelerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam Batman'da incelemelerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, Hasankeyf ve kentte yapılan yatırımları incelemek üzere bir dizi temaslarda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam Batman'da incelemelerde bulundu

Batman’da turizm potansiyeli ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde görmek ve incelemek için gelen Bakan Yardımcısı Çam’a Batman Vali Hulusi Şahin ve bazı kurum müdürleri eşlik etti.

Valilik ziyaretinin ardından Şehit Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesini ziyaret eden Çam, ziyaretlerinin mart ayında Batman’a gelecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy önce bir hazırlık çalışması olduğunu söyledi.

Kütüphane de yapılan incelemelerin ardından Çam, Hasankeyf ilçesinde yapılan yatırımları yerinde görmek üzere yola çıktı.  

Ziyaret nedeniyle ilgili açıklamalarda bulunan Çam, “Nasip olursa mart ayında Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy Bey bir dizi etkinliklere katılmak üzere Batman’a gelecek. Ön hazırlık çalışması olarak buraya geldik. Kütüphanemizi ziyaret ettik. Bakanlığımız, Valilik ve belediyenin katkılarıyla birlikte yürütülen çalışmaları gördük. Gerçekten çok başarılı çalışmalar yürütülüyor. Devletin imkânlarıyla inşallah bundan sonra çok daha farklı çalışmalar yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Hasankeyf’teki çalışmaları yerinde inceleyeceklerini söyleyen Çam, “Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde olan sadece kültür, sanat ve turizm etkinliği değil. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığına bağlı Yurt Dışı Akraba Topluluğuna (TİKA), Yunus Emre Enstitüsü, yeni kurulan Turizm Geliştirme Ajansı Başkanlığımız, Tarih Kurumu, Dil Kurumuyla ile medeniyet inşaatını yürüten bir Bakanlık olarak dünyaya çeşitli amaçlarla devletimizi ve milletimizi en güzel şekilde anlatan bir bakanlık olarak gayret gösteriyoruz.” Şeklinde konuştu.

Çam, konuşmasının sonunda, “İnşallah Batman’ın güzelliklerini dünyaya en güzel yönüyle anlatacağız. Burası bir medeniyet ve tarih havzasıdır. Pek çok konu bakanlığımızı ilgilendiren hususları barındırmaktadır. İnşallah ekonomi ve turizmimizin gelişmesine dönük güzel çalışmalarımız var. Batman’daki gezimizi rapor halinde hazırlayıp bakanımıza arz edeceğiz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor
SIRADAKİ HABER