HaberlerKültür SanatKış güzelliğinin yansıdığı taş evler bahar mevsimine hazırlanıyor

Kış güzelliğinin yansıdığı taş evler bahar mevsimine hazırlanıyor

​Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı köylerde bulunan taş evler, her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Kış güzelliğinin yansıdığı taş evler bahar mevsimine hazırlanıyor

Kış aylarında doğal güzellikleriyle fotoğraf sanatçıları ve ziyaretçilerine görsel şölen sunan taş evler, bahar mevsimin güzelliğine bürünmeye hazırlanıyor.

Derin vadi sırtlarına kurulu köylerdeki çok katlı taş evler, her mevsim doyumsuz manzara sunuyor.

İnanç turizmiyle de ön plana çıkan Hizan ilçesi, renkli dokusu ve el değmemiş mekanlarıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Kontrollü normalleşmenin başlamasıyla birlikte taş evlerin bulunduğu köyler başta olmak üzere, birçok tarihi yapı ziyaretçilerini bekliyor.

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER