HaberlerKültür Sanatİshak Paşa Sarayından kar manzaraları

İshak Paşa Sarayından kar manzaraları

Osmanlı'nın görkemli yapılarından tarihi İshak Paşa Sarayı, kar yağışı ile beyaza büründü.

İshak Paşa Sarayından kar manzaraları

Yapısı ve mimarisi ile Osmanlı dönemi ve günümüzde görkemli yapılar arasında yer alan İshak Paşa Sarayı kış mevsiminin gelmesi ile ayrı bir güzelliğe büründü.

Sarayın sis içinde kalması ve beyaz örtüye bürünmesi ziyaretçilerini kendine çekiyor. Coronavirus (Covid-19) salgını dolayısıyla günün belli saatlerinde açık kalan saray için ziyaret gelenler içeri giremeseler bile sarayın dışında kalarak yapının bol bol fotoğrafını çekiyorlar.

Tarihi yapının sisli ve beyaz örtüye bürünmüş hali drone ile havadan görüntülendi. Çekilen görüntüler karpostallık manzaralar oluşturdu.

Ziyaret için gelen Canan Dilmen, "Çok güzel bir manzara var, tam fotoğraf çekilmelik. Sarayı da gezecektik ama kapalı olduğu için giremedik." dedi.

İshak Paşa Sarayından kar manzaraları

Sinem Gezek adlı ziyaretçi ise, "Normalde Doğubayazıt ve Ağrı'ya kar daha erken yağıyordu, geçen yıllarda kasım ayında yağıyordu, bu yıl biraz geç yağdı. Karın yağmasının mutluluğu ile hemen saraya geldik, biraz tadını çıkaralım dedik. Burada manzara muazzam, tadını çıkarmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

İshak Paşa Sarayı ile birlikte yine ilçenin tarihi yapılarından olan Bayezid Bey (Eski Bayezid) Camii, Bayezid (Eski Bayezid) Kalesi ve Ahmed-i Hani Hazretlerinin türbeleri de beyaza büründü. 

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER