HaberlerKültür Sanatİpekyolu Belediyesi tarafından "Vohoo ve Arkadaşlar" isimli oyun sahnelendi

İpekyolu Belediyesi tarafından "Vohoo ve Arkadaşlar" isimli oyun sahnelendi

​Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından Van Devlet Tiyatrosunda çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için "Vohoo ve Arkadaşları" isimli çocuk tiyatro oyunu sergilendi.

İpekyolu Belediyesi tarafından "Vohoo ve Arkadaşlar" isimli oyun sahnelendi

Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan Kültür ve Sanat Akademisi hem müzik hem de tiyatro alanında çalışmalarını, etkinliklerini yoğun şekilde sürdürüyor.

Akademiye bağlı Tiyatro Kulübü tarafından çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için Ümit Doğal'ın yazıp yönettiği, Veysel Ete, Mehmet Özhan ve Yaşar Yayan'ın oynadığı "Vohoo ve Arkadaşları" çocuk oyunu Van Devlet Tiyatrosunda 2 seans halinde oynandı. Tiyatro salonuna gelen vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı.

Çocuklara hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan, insanların hayvanlara eziyet etmemesini öğütleyen oyun, çocukları hem güldürdü hem de bilgilendirdi. Oyuna aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER