HaberlerKültür Sanatİpekyolu Belediyesi tarafından "Vohoo ve Arkadaşlar" isimli oyun sahnelendi

İpekyolu Belediyesi tarafından "Vohoo ve Arkadaşlar" isimli oyun sahnelendi

​Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından Van Devlet Tiyatrosunda çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için "Vohoo ve Arkadaşları" isimli çocuk tiyatro oyunu sergilendi.

İpekyolu Belediyesi tarafından "Vohoo ve Arkadaşlar" isimli oyun sahnelendi

Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan Kültür ve Sanat Akademisi hem müzik hem de tiyatro alanında çalışmalarını, etkinliklerini yoğun şekilde sürdürüyor.

Akademiye bağlı Tiyatro Kulübü tarafından çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için Ümit Doğal'ın yazıp yönettiği, Veysel Ete, Mehmet Özhan ve Yaşar Yayan'ın oynadığı "Vohoo ve Arkadaşları" çocuk oyunu Van Devlet Tiyatrosunda 2 seans halinde oynandı. Tiyatro salonuna gelen vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıldı.

Çocuklara hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan, insanların hayvanlara eziyet etmemesini öğütleyen oyun, çocukları hem güldürdü hem de bilgilendirdi. Oyuna aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

İLGİLİ HABERLER

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor
SIRADAKİ HABER