HaberlerKültür SanatElazığ'da "Hadis Ezberle Yarışması" düzenledi

Elazığ'da "Hadis Ezberle Yarışması" düzenledi

​Elazığ'ın Palu ilçesinde 63 Hadis Ezberleme yarışması düzenlendi. Dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller verildi.

Elazığ'da "Hadis Ezberle Yarışması" düzenledi

Palu İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen, Hadis Yarışmasına yoğun bir katılım gösterildi. 63 Hadisin belirlendiği yarışmaya katılımcılardan ilk 25 kişiye para ödülü verildi.

Yarışmada birinci olan Melisa Yıldırım`a bin TL, ikinci olan Ferhat Bal`a çeyrek altın, üçüncü olan Müsenna Ormanoğlu`na 500 TL verilirken diğer dereceye girenlere 250 ve 100 TL ödüller verildi.

Ödül törenine Palu Kaymakamı Tayfun Deli, Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım , Palu Müftüsü Ayet Usta, müftülük çalışanları ve yarışmacılar katıldı.

Palu Sadi Keser Camiinde ödüllerin dağtıldığı yarışmada açıklama yapan Palu Müftüsü Ayet Usta şöyle konuştu:

“Gençlerin ahlaki gelişimine katkı sağlamak amacı ile düzenlediğimiz yarışmanın hediyeleri dağıtıldı. Palu halkımıza yoğun ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim. Desteklerinden dolayı Kaymakamımız  Tayfun Deli`ye, Belediye Başkanımız Bekir Yıldırıma'a ve komisyon üyelerimize ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederim. Gücümüz nisbetinde ilk 25 kişiye hediyeleri verildi. Katılan dereceye giremeyen herkese ‘Ailemi bağımlılıktan koruyorum’ adlı   kitabı ve kalem hediye edildi. Siz de Müftülüğümüzün düzenlediği hayırlı işlere destek, vesile ve yardımcı olabilirsiniz. Allah Teala bizleri hayra öncülük eden ve hayırlı kimselerden eylesin.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER