HaberlerKültür SanatEkrem Çelebi Ağrı Dağı ile ilgili müjdeyi verdi

Ekrem Çelebi Ağrı Dağı ile ilgili müjdeyi verdi

Ağrı Dağı'nın 4 Şubat'ta resmi olarak tırmanışa açılacağını duyuran AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ilk tırmanışın Dağcılık Federasyonu antrenörlerinin katılımı ile gerçekleşeceğini belirtti.

Ekrem Çelebi Ağrı Dağı ile ilgili müjdeyi verdi

4 Şubat tarihinden sonra dağın tüm dağcılara açılacağını ifade eden Çelebi, Ağrı Dağı'nın tırmanışa açılmasının turizme olumlu etkisinin olacağını kaydederek şunları söyledi:

"İnşallah 4 Şubat günü Ağrı Dağı'nı tırmanış turizmine açacağız ve bölgeyi hareketlendireceğiz. Artık burası terörle anılmayacak, turizmle, hayvancılıkla, sporla, kültürle, en önemlisi huzur ve sevgiyle anılacak. Bu aşamaya gelmesi için bakanlarımızla defalarca görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmeler sonrasında Valimiz Osman Varol'un da Ağrı Dağı bölgesine yönelik önemli çalışmaları oldu. Şimdi Ağrı'nın yeniden hikâyesini yazacağız. Ağrı turizminde uzun yıllardan sonra yeni bir sayfa açıyoruz. Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı, Nuh'un Gemisi, Diyadin Kaplıcaları, Balık Gölü ve nice tarihi, turistik ve kültürel alanlarıyla ilimizi bölgenin, Türkiye'nin turizm merkezlerinden biri yapıp serhat şehrimizin turizmden hak ettiği payı almasını sağlayacağız."

İLGİLİ HABERLER

Kaymakam Öztürk: Hasankeyf 2021 yılını yoğun ve hareketli geçirecekKaymakam Öztürk: Hasankeyf 2021 yılını yoğun ve hareketli geçirecekHassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyorHassan Bin Sabit Sinema Akademisi yeni dönemde sinemaseverleri bekliyorAdıyaman'da yapımı tamamlanan Haci Gani Diler Camii dualarla ibadete açıldıAdıyaman'da yapımı tamamlanan Haci Gani Diler Camii dualarla ibadete açıldı Bingöl'de Solaxan Derneği istişare toplantısı yapıldıBingöl'de Solaxan Derneği istişare toplantısı yapıldıHalk, Siyer Yarışması'na ailece katılmanın heyecanını yaşadıHalk, Siyer Yarışması'na ailece katılmanın heyecanını yaşadı
SIRADAKİ HABER