HaberlerKültür SanatDoğu ve Güneydoğu’daki çocuklar için hazırlanan "hediye karavanı" Siirt’te

Doğu ve Güneydoğu’daki çocuklar için hazırlanan "hediye karavanı" Siirt’te

​Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki çocuklar için hazırlanan "Hediye Karavanı" Siirt’te geldi.

Doğu ve Güneydoğu’daki çocuklar için hazırlanan "hediye karavanı" Siirt’te

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle sokakta oyun oynayamayan çocukların evde keyifli vakit geçirebilmeleri için hazırlanan, içinde kutu oyunlar ve oyuncakların bulunduğu "Hediye Karavanı"nın kente gelmesi dolayısıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bahçesinde program düzenlendi.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, burada yaptığı konuşmada, salgın nedeniyle evlerine hapsolmuş çocuklarımızın böyle güzel etkinliklerle buluşturulmasına katkı sunan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Hacıbektaşoğlu şöyle konuştu: "Bu kervanda taşınan değerlerle çocuklarımızı yarınlara daha sağlıklı, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Pandemi nedeniyle çocuklarımızın evlerinde çok vakit geçirmesi, eski kültürümüzü yansıtan, geleneksel oyunların oynatılması, çocuklarımıza hediye edilmesinden büyük bir mutluluk duyduk. Bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu’na teşekkür ederim."

Daha sonra sevgi evlerinde kalan çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Karavan, Siirt’ten sonra, Batman, Mardin ve Diyarbakır'da yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara kutu oyunlar ile oyuncak dağıtacak.

Programa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Yardımcısı Cumhur Melikoğlu, Proje koordinatörü Tuğba Baylan ile sevgi evlerinde çocuklar katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildiTarihi Cendere köprüsü tarihi kalenin merdivene resmedildiÇocuklar engelleri birlikte aşıyorÇocuklar engelleri birlikte aşıyorKüresel emperyalizm, kültürel yozlaşmayla tahrip ediyorKüresel emperyalizm, kültürel yozlaşmayla tahrip ediyorBakan Kasapoğlu Siirtli çocuklarla 'Lastikpark' spor sahasında voleybol oynadıBakan Kasapoğlu Siirtli çocuklarla 'Lastikpark' spor sahasında voleybol oynadıAdıyaman'da turizm destinasyon toplantısı yapıldıAdıyaman'da turizm destinasyon toplantısı yapıldı
SIRADAKİ HABER