HaberlerKültür SanatDicle Üniversitesinde "Akademik Performans Ödül Töreni" düzenlendi

Dicle Üniversitesinde "Akademik Performans Ödül Töreni" düzenlendi

​Dicle Üniversitesinde Eğitim-Bir-Sen tarafından "Akademik Performans Ödül Töreni" gerçekleştirildi.

Dicle Üniversitesinde "Akademik Performans Ödül Töreni" düzenlendi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende Dicle Üniversitesi'nin farklı alanlarda hizmet veren ve Dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer alan akademisyenlerin isimleri, Google Scholar verilerine göre sıralanarak ödülleri takdim edildi.

Törende konuşan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yüksel Gümüş, "Sizlerin varlığı ülkemiz ve üniversitemiz adına bizleri umutlandırıyor, daha aydınlık yarınların geleceğini bizlere müjdeliyor. Eğitim ve bilim hizmetleri konusunda hizmet sunan üniversitemizin yetkili sendikası Eğitim-Bir-Sen olarak özelde üniversitemiz genelde ülkemiz için kim ki taş üstüne taş koysa başımızın üzerinde yeri vardır." dedi.

Gümüş "Yarım asırlık Bir çınar oran üniversitemizin hak ettiği yerlerde olabilmesi için göstermiş olduğunuz gayretler takdire şayandır. Eğitimciler Birliği Sendikası olarak gücümüz yettiğince siz değerli bilim insanlarına destek sunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Dicle Üniversitesinin 47 yıllık bir üniversite olduğunu hatırlatan Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız ise "İnşallah bu tür ödüller teşvik unsuru olacak ve ilerleyen zamanlarda da sayımız giderek artacaktır. Bu anlamlı ödül törenini tertip eden değerli başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyor, ödülü alacak hocalarımızı da canı gönülden tebrik ediyoruz. Sayımızın her geçen yıl artmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Program, akademisyenlere ödüllerinin takdim edilmesi sonrası sona erdi.  

İLGİLİ HABERLER

​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildi​"Medya Mevlid Buluşmaları" etkinliklerinin finali Diyarbakır'da gerçekleştirildiOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuOsmanlı giysileri ve takıları "Kalbe Dokunan İlmek" sergisiyle vatandaşlarla buluştuMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorMardin “UNESCO Yaratıcı Şehirler” ağına başvurmaya hazırlanıyorÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıÖdüllü "Eğitimden Bir Kare" fotoğraf yarışması başladıAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyorAhşap oymacılığı sanatını devam ettirmek için destek bekliyor
SIRADAKİ HABER