HaberlerEkonomiYaptığı el işleri ile aile ekonomisine katkı sağlıyor

Yaptığı el işleri ile aile ekonomisine katkı sağlıyor

Gaziantep’te ev kadını 3 çocuk annesi Arife Çağlar, evinin bir odasında kurduğu atölyesinde el işleri yapıyor.

Yaptığı el işleri ile aile ekonomisine katkı sağlıyor

Şahinbey ilçesi 300 Evler Mahallesi'nde ikamet eden Çağlar, çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak ve aile bütçesine destek vermek amacıyla evinin bir odasını atölyeye çevirdi.

Şahinbey Belediyesi 300 Evler Sosyal Tesisindeki ana sınıfına çocuğunu gönderen Çağlar, kendisi de sosyal tesisteki mefruşat kursuna kayıt yaptırdı. Kursta bir süre eğitim alan Çağlar, daha sonra Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kendisine hediye ettiği dikiş makinası ile evinde mini bir atölye kurdu.

Evinin bir köşesini atölyeye dönüştüren Çağlar, diktiği el işi ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlıyor. Mefruşat kursuna giderek dikiş nakış öğrendiğini anlatan Çağlar, kursu oğlunu ana sınıfına götürüp getirirken gördüğünü söyledi.

Meslek edinme kursuna yazılıp hem kendisini geliştirmek hem de zamanını dolu geçirmek istediğini belirten Çağlar, “Şahinbey Belediyesi 300 evler sosyal tesisindeki mefruşat kursu hayatımı değiştirdi. Tesisteki mefruşat kursunda aldığım eğitim ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun bana hediye ettiği dikişi makinası ile aile bütçeme katkıda bulunuyorum. Çocuklarımı büyütüyorum. Açık öğretim üzerinden de liseyi okumaya devam ediyorum.  Liseyi bitirmek üzereyim. Allah kısmet ederse usta öğretici belgesi alıp, bu işi meslek olarak yapmakta istiyorum. Öğrendiğim bu bilgileri başka kadınlara da aktarmak istiyorum.” dedi.

Aile bütçesine katkı sağladığı için mutlu olduğunu belirten Çağlar, “Bir kadın olarak kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalışıyorum. Ürettiğim el işlerini arkadaş çevreme satıyorum. Onlarda tanıdıklarını bana yönlendiriyor. Daha çok genç kızların çeyizleri için gerekli olan el işlerini dikiyorum. Allah kısmet ederse kendi iş yerimi de açmak istiyorum. Şahinbey’de yaşayan kadınlar zamanlarını iyi değerlendirsinler. Hiçbir şey olmasa bile bir iğne oyası işi yapsınlar. Belediyeye ait kurslara gelip kendilerini geliştirsinler. Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER