HaberlerEkonomiUsta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek

Usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı halk eğitim merkezlerinde çalışan usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek.

Usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek

Dünyada hızla yayılan ve Türkiye’de ilk olarak mart ayında görülen Coronavirus vakalarının ardından alınan önlemler kapsamında birçok alanda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda da faaliyetler durduruldu.

Faaliyetlerin durdurulduğu alanlardan biri olan halk eğitim merkezlerinde görev alan usta öğreticiler, bu süreçte herhangi bir kurs olmadığından ücret alamadı.

Pandemi sürecinde genelge ile iş yerleri kapanan esnafa destek olan Şahinbey Belediyesi, halk eğitim merkezlerinde eğitim veren ve derslikleri kapanan usta öğreticilere bin 500 TL destek verecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, pandemi sürecinde esnafın ve vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

Verilecek destekten faydalanmak isteyen öğreticilerin Şahinbey Belediyesi internet sitesinde bulunan formu doldurup IBAN numaralarıyla başvurmalarını isteyen Tahmazoğlu, “Coronavirus salgını nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza yılbaşından bu yana 8 bin ailemize 5 bin TL nakdi yardım olmak üzere toplamda 40 milyon TL yardımda bulunduk. Ayrıca bu süreçte iş yerlerini kapatan çalışamayan esnafımıza da 6 ay önce bin TL şu anda da bin 500 TL olmak üzere nakdi yardımda bulunuyoruz. Bunun yanı sıra halk eğitim merkezlerinde görev yapan ve genelge ile kursları kapanan eğitimcilerimize de bin 500 TL destek vereceğiz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye ekonomisinin 2020 karnesiTürkiye ekonomisinin 2020 karnesi2020 yılında 100’ün üzerinde ülkeye ihraç edilen Antep fıstığına rağbet artıyor2020 yılında 100’ün üzerinde ülkeye ihraç edilen Antep fıstığına rağbet artıyorManisa'daki enerji santrallerinin açılışı gerçekleştirildiManisa'daki enerji santrallerinin açılışı gerçekleştirildiMemur-Sen Malatya İl Temsilciliği memurlara seyyanen zam yapılmasını istediMemur-Sen Malatya İl Temsilciliği memurlara seyyanen zam yapılmasını istediAğrı'ya 75 milyon TL'lik rüzgâr enerji santrali kurulacakAğrı'ya 75 milyon TL'lik rüzgâr enerji santrali kurulacak
SIRADAKİ HABER