HaberlerEkonomiUsta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek

Usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı halk eğitim merkezlerinde çalışan usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek.

Usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek

Dünyada hızla yayılan ve Türkiye’de ilk olarak mart ayında görülen Coronavirus vakalarının ardından alınan önlemler kapsamında birçok alanda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda da faaliyetler durduruldu.

Faaliyetlerin durdurulduğu alanlardan biri olan halk eğitim merkezlerinde görev alan usta öğreticiler, bu süreçte herhangi bir kurs olmadığından ücret alamadı.

Pandemi sürecinde genelge ile iş yerleri kapanan esnafa destek olan Şahinbey Belediyesi, halk eğitim merkezlerinde eğitim veren ve derslikleri kapanan usta öğreticilere bin 500 TL destek verecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, pandemi sürecinde esnafın ve vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

Verilecek destekten faydalanmak isteyen öğreticilerin Şahinbey Belediyesi internet sitesinde bulunan formu doldurup IBAN numaralarıyla başvurmalarını isteyen Tahmazoğlu, “Coronavirus salgını nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza yılbaşından bu yana 8 bin ailemize 5 bin TL nakdi yardım olmak üzere toplamda 40 milyon TL yardımda bulunduk. Ayrıca bu süreçte iş yerlerini kapatan çalışamayan esnafımıza da 6 ay önce bin TL şu anda da bin 500 TL olmak üzere nakdi yardımda bulunuyoruz. Bunun yanı sıra halk eğitim merkezlerinde görev yapan ve genelge ile kursları kapanan eğitimcilerimize de bin 500 TL destek vereceğiz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER