HaberlerEkonomiÜreticiden satın alınan patatesler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

Üreticiden satın alınan patatesler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

Gaziantep’te üreticiden satın alınan 750 ton patates kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

Üreticiden satın alınan patatesler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

Dünyayı ve Türkiye’yi kısa sürede etkisi altına alan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele devam ediyor. Bu kapsamda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteklerine yenisini ekleyerek direkt çiftçiden alınan 750 ton patatesi vatandaşlara dağıtmaya başladı.

Bu kapsamda patatesler mahalle bazlı sokak sokak ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı 150 ekip tarafından dağıtılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Abdullah Aksoy, üreticiden satın alınan 750 ton patatesi ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi.

Aksoy, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatıyla özellikle bu zor dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Pandemi döneminde esnafımıza bin 500 lira destek, ihtiyaç sahiplerine 100 binden fazla gıda desteğimiz oldu, sağlıkçılara ve Koronavirüs hastası vatandaşlara 35 binden fazla kendi ürünlerimizden oluşan şifa paketlerimiz dağıttık ve yine çiftçilerden direkt aldığımız 750 ton patatesimizi dağıtıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlara sokaklara girerek sağlı sollu yaklaşık yüz bin haneye dağıtacağız. Burada 150 ekibimizle kısa sürede patatesleri ulaştırmış olacağız.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

İhracatçıların konteyner sorunu büyüyerek devam ediyorİhracatçıların konteyner sorunu büyüyerek devam ediyorLokanta ve restoranlarda normalleşme ve müşteri sevinciLokanta ve restoranlarda normalleşme ve müşteri sevinciGazeteci Coşkun: "Kripto paralar ile itaatkâr köleler oluşturmak istiyorlar"Gazeteci Coşkun: "Kripto paralar ile itaatkâr köleler oluşturmak istiyorlar"Azerbaycan'dan sıfır gümrük vergisiyle gıda ürünleri ithal edilecek Azerbaycan'dan sıfır gümrük vergisiyle gıda ürünleri ithal edilecekİşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri cuma günü yapılacakİşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri cuma günü yapılacak
SIRADAKİ HABER