HaberlerEkonomiTicaret Bakanı Pekcan'dan İngiltere ile ticaret anlaşması açıklaması

Ticaret Bakanı Pekcan'dan İngiltere ile ticaret anlaşması açıklaması

​Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İngiltere ve Türkiye arasında uzlaşılan ticaret anlaşmasına ilişkin mesajlar verdi.

Ticaret Bakanı Pekcan'dan İngiltere ile ticaret anlaşması açıklaması

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Pekcan, Serbest Ticaret Anlaşmasıyla hem Türkiye hem de Birleşik Krallık’ın karşılıklı olarak kazanacağını imzaların yarın atılacağını belirtti.

Pekcan şu ifadeleri kullandı: "2021 yılından itibaren hem Türkiye’nin hem de en önemli ticaret ortaklarımızdan biri olan Birleşik Krallık’ın (BK) karşılıklı olarak kazanacağı yepyeni bir dönem başlıyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde sonuçlandırdığımız, BK ile ticari ilişkilerimizin yeni temeli, çerçevesi olacak Serbest Ticaret Anlaşmasını (STA) yarın imzalıyoruz.

En büyük 3’üncü ticaret ortağımız olan BK ile ticari ilişkilerimizi kazan-kazan prensibiyle artırarak sürdürmemizi amaçlayan söz konusu STA, BK ile ilişkilerimizin daha da derinleştirilmesi yönünde çok kritik bir adımdır.

2017’den bu yana süren, AB ile Gümrük Birliği anlaşmamız sonrasında imzaladığımız en önemli anlaşma olacak olan bu STA’nın imzalanmasında emeği geçen başta BK Ticaret Bakanı Sayın Liz Truss olmak üzere Türk ve İngiliz heyetlerine teşekkür ediyorum.

Anlaşmamızın ülkelerimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum."  

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır’da şehir içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapıldıDiyarbakır’da şehir içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapıldı2020 yılında bir milyondan fazla taşıt trafiğe kaydedildi2020 yılında bir milyondan fazla taşıt trafiğe kaydedildiTarım ve hayvancılığın merkezi: TİGEMTarım ve hayvancılığın merkezi: TİGEMHam madde fiyatlarındaki artış bakırcıları olumsuz etkiliyorHam madde fiyatlarındaki artış bakırcıları olumsuz etkiliyorTrafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı yüzde 54,8 arttıTrafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı yüzde 54,8 arttı
SIRADAKİ HABER