HaberlerEkonomi​TESK Başkanı Palandöken: "Esnaf ve sanatkâr aşıda öncelikli olmalı"

​TESK Başkanı Palandöken: "Esnaf ve sanatkâr aşıda öncelikli olmalı"

​Esnaf ve sanatkârların bulaş riskinin fazla olduğunu söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu iki kesimin aşıda öncelikli olması gerektiğini vurguladı.

​TESK Başkanı Palandöken: "Esnaf ve sanatkâr aşıda öncelikli olmalı"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, esnafın vatandaş ile birebir temas etmek zorunda olduğunu hatırlattı.

Esnaf ve sanatkârın aşılamada öncelikli olması gerektiğini vurgulayan Palandöken, "Sosyal mesafe imkânı olmayan, her gün vatandaşla birebir temas etmek zorunda olan berber, kuaför, yiyecek ve içecek sektörü, taksici, dolmuşçu, manav, kasap, bakkal gibi 2 milyon esnaf ve sanatkârımız aşılama sürecinde öncelikli olmalı." dedi.

Esnafın sosyal mesafeye her ne kadar dikkat etse de işi gereği her gün vatandaş ile birlikte olduğunu hatırlatan Palandöken, "2 milyonun üzerinde esnafımız her gün işi gereği yüzlerce insanla birebir temas halinde ya da aynı ortam içerisinde. Pandemi tedbirlerinin gereği maske mesafe hijyen noktalarında esnafımız sürecin en başından beri bu düzene birebir uysa da, sosyal mesafe kısmında maalesef öyle bir imkanı yok. Özellikle hizmet sektöründe çalışan lokanta, kafe, oradaki garsonlar ve aşçılar ile birlikte bakkal, manav, kasap, berber, kuaför, dolmuşçu, taksici, halk otobüsçü gibi sektörler başta olmak üzere esnaf ve sanatkarımız aşılamada öncelikli olmalı. Örneğin, berber ve kuaförler de hijyene en üst düzeyde dikkat etse de temas etmeden iş yapmaları mümkün değil. Bu esnaf ve sanatkarımızın evine döndüğünde aileleri, yaşlı büyükleri ve çocuklarının olduğu da göz önünde bulundurulduğunda aşılama öncelikle esnaf ve sanatkarımızdan başlamalı." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Anlık ve güncel çeyrek ve gram altın fiyatlarıAnlık ve güncel çeyrek ve gram altın fiyatlarıSayıştay 18 sözleşmeli personel alacakSayıştay 18 sözleşmeli personel alacakDolar-Euro en son ne kadar oldu?Dolar-Euro en son ne kadar oldu?Bakan Pekcan DEİK'in "Yeniden Asya" Toplantısı'nda konuştuBakan Pekcan DEİK'in "Yeniden Asya" Toplantısı'nda konuştuGüneydoğu Anadolu Bölgesinden aylık 1 milyar dolarlık ihracat hedefleniyorGüneydoğu Anadolu Bölgesinden aylık 1 milyar dolarlık ihracat hedefleniyor
SIRADAKİ HABER