HaberlerEkonomiSiirt'te 150 işletmeye 2 milyon 120 bin TL destek sağlandı

Siirt'te 150 işletmeye 2 milyon 120 bin TL destek sağlandı

Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), Siirt'te girişimcilik desteklerinden yararlanan küçük ve orta ölçekli işletmelere 2020 yılında 2 milyon 120 bin TL destekte bulundu.

Siirt'te 150 işletmeye 2 milyon 120 bin TL destek sağlandı

KOSGEB Siirt Müdürlüğü, 2020 yılında yeni işletme kurmak isteyen girişimci adaylarına, yeni kurulan işletmelere, önceden kurulmuş olan mevcut işletmelere, destek programları kapsamında, önemli ekonomik destekler sağladı.

2020 yılında girişimcilik desteklerinden yararlanan 150 işletmeye toplamda 2 milyon 120 bin TL destek verildiğini kaydeden KOSGEB Siirt il Müdürlüğü şu bilgilendirmede bulundu:

2020 yılında, yeni kurulan işletmeler ile önceden kurulmuş işletmelere verilen ve içerisinde fuar katılımı, nitelikli eleman desteği, belgelendirme desteği, patent/faydalı model desteği gibi çeşitli destek kalemlerinin yer aldığı işletme Geliştirme Destek Programı ve 'Genel Destek Programlarından 59 işletme yararlanmış olup bu işletmelere 704 bin TL destek sağlandı. Girişimcilik desteklerinden faydalanan 29 işletme de kredilerden yararlandı.

KOSGEB tarafından sağlanan finansman desteğiyle oluşturulan kredi hacmi ise 1 milyon 610 bin TL olarak gerçekleşti.

KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen vatandaşların Siirt KOSGEB İl Müdürlüğünden danışmanlık desteği alabileceği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER