HaberlerEkonomiSiirt İŞKUR 2020 hedeflerini gerçekleştirmede Türkiye ortalamasını aştı

Siirt İŞKUR 2020 hedeflerini gerçekleştirmede Türkiye ortalamasını aştı

​İŞKUR Genel Müdürlüğünün 2020 yılı için belirlediği hedeflerde Türkiye ortalamasının üzerine çıktıklarını belirten İŞKUR Siirt İl Müdürü Ömer Aslan, işveren-işsiz, genç, kadın ve engellilerin beklentilerini karşılamada başarı sağladıklarını söyledi.

Siirt İŞKUR 2020 hedeflerini gerçekleştirmede Türkiye ortalamasını aştı

Siirt İŞKUR toplantı salonunda yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Aslan, 2020 yılında yaptıkları çalışmalarla ilgili verileri paylaştı.

İŞKUR İl Müdürü Aslan, Genel Müdürlük tarafından her yıl uygulanmakta olan 14 maddelik performans kriterleri doğrultusunda; işveren, işsiz, genç, kadın ve engelli bireylerin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını kaydetti.

Aslan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bu çalışmalar kapsamında kurumsal olarak işyeri ziyaretleri, mesleki eğitim kursları, mesleki danışmanlık, işe yerleştirme gibi faaliyetlerle hizmetlerimizi aksatmadan en verimli şekilde sunuyoruz." dedi.

Hedef gerçekleştirme açısından Türkiye sıralamasında ilk üçe girdiklerini belirten Aslan, Siirtli işveren ve işçilere yüksek kalitede hizmet sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

İŞKUR Siirt İl Müdürü Ömer Aslan

Aslan, "2020 yılı içinde Genel Müdürlüğümüzün belirlediği 8 hedefimizde yüzde 100'ün üzerine, 5 hedefimizde de Türkiye ortalamasının üzerine çıkarak ülke genelinde hedefleri gerçekleştirmede üstün başarı yakalamış bulunmaktayız."

Aslan, "Türkiye genelinde ilk üçe girerek zirveye çıktığımızı ifade etmek isterim. Kurumsal olarak yakaladığımız başarıda adeta gecesini gündüzünü katarak salgın sürecinin bütün olumsuzluklarına rağmen bıkmadan, usanmadan çalışan çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER