HaberlerEkonomiPalandöken: İşsizliğin ve gelişimin anahtarı girişimcilikten geçer

Palandöken: İşsizliğin ve gelişimin anahtarı girişimcilikten geçer

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, birçok esnaf meslek kolunun girişimci niteliğinde olduğuna dikkat çekerek tüm girişimcilerin "Girişimcilik Haftası"nı kutladı.

Palandöken: İşsizliğin ve gelişimin anahtarı girişimcilikten geçer

Girişimcilik Haftası sebebiyle yazılı bir açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, imkân ve desteklerin hiçbir zaman esirgenmemesi gereken 'girişimciliğin', işsizlik ve durağanlığın baş düşmanı olduğunu söyledi.

Gelişimin, işsizliğin ve istihdamın anahtarının girişimcilik ruhu olduğunu ifade eden Palandöken, "Ekonomik gelişimin, gelişimle birlikte işsizliğin azalması istihdamın artması gibi zincirleme büyümenin kilit noktası girişimcilik ruhudur. Girişimci ruhu olan bireyler, girişimcilik atılımları olmadan bir ülkenin büyümesinde ve ilerlemesinde daima olmazsa olmazdır. Birçok esnaf ve sanatkâr meslek kolu girişimci niteliğinde olan adımlarla kurulmuş ve nesilden nesle süregelmiştir." ifadelerini kullandı.

Girişimci olmayan ülkelerin kaybetmeye mahkum olduğunu dile getiren Palandöken, "Hayatımızda ve dünyamızda sürekli yeni ihtiyaçların doğması, eski usullerin önemini yitirmesi durumunu salgınla birlikte daha çok anladık. Birçok alışkanlığı geride bırakırken, yeni normal diye tabir edilen başlangıçlara imza attık. Değişen dünyada değişen ihtiyaçlara her daim cevap bulabilecek tüm girişimci ruhların Girişimcilik Haftası'nı kutluyorum. Heveslerinin hiçbir zaman kırılmadığı, pes etmeyi hayatlarından çıkarttıkları, hayatları boyunca daha fazla imkân ve seçenek ile birlikte gelişime açık olmalarını diliyorum." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER