HaberlerEkonomiMerkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan "faiz indirimi" açıklaması

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan "faiz indirimi" açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Nisan veya sonrasındaki aylarda PPK kararıyla ilgili hemen faiz indirilecek şeklinde önyargılı bir yaklaşımı doğru bulmuyorum." dedi.

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan "faiz indirimi" açıklaması

"Merkez Bankasının yüzde 5 enflasyon hedefine sıkı sıkıya bağlı" olduğunu belirten Kavcıoğlu, "Yeni dönemde de kararlarımızı kurumsal bir para politikası anlayışıyla enflasyondaki düşüşün kalıcılığını sağlayacak şekilde almaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Dalgalı kur rejimine bağlılık mesajı da veren Kavcıoğlu, "Para politikası araçlarını bağımsız şekilde kullanmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER