HaberlerEkonomiMart ayında kabak ucuzladı, karnabahar arttı

Mart ayında kabak ucuzladı, karnabahar arttı

TRC3 Bölgesinde mart ayında geçen aya göre fiyatı en fazla artan ürün yüzde 117’lik artışla karnabahar oldu.

Mart ayında kabak ucuzladı, karnabahar arttı

TÜİK Siirt Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre; Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak illerinden oluşan TRC3 Bölgesinde 2021 Mart ayında Tüketici Fiyatları Endeksi'nde bir önceki aya göre yüzde 1,54 artış, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 3,96 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15,72 artış ve on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 12,98 artış gerçekleştiği kaydedildi.

Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak (TRC3) Bölgesinde mart ayında geçen aya göre fiyatı en fazla artan ürün yüzde 117’lik artışla karnabahar oldu. Bu ürünü yüzde 19,92’lik artışla sivri biber, yüzde 16,11’lik artışla limon, yüzde 9,08’lik artışla domates ve yüzde 5,23’lük artışla kesme şeker takip etti.

Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak (TRC3) Bölgesinde mart ayında geçen aya göre fiyatı en çok düşen ürün kabak oldu. Mart ayında kabağın fiyatı yüzde 19,21 düşerken, bu ürünü fiyatı yüzde 16,64 düşen salatalık, fiyatı yüzde 10,91 düşen patates, fiyatı yüzde 8,04 düşen kaban (erkek için) ile fiyatı yüzde 1,08 düşen yumurta izledi.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER