HaberlerEkonomiKuyumculardan halka ‘altın’ çağrısı

Kuyumculardan halka ‘altın’ çağrısı

Altın fiyatları düşüşünü sürdürürken halk, altın almak için kuyumcuların yolunu tutuyor. Altındaki düşüşle birlikte halkın altın talebinin arttığını belirten kuyumcular, altına yatırım yapmak isteyen halka önemli tavsiyelerde bulundu.

Kuyumculardan halka ‘altın’ çağrısı

Son günlerde altın fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Altında yaşanan düşüşle birlikte halk kuyumculara akın ediyor. Bu durum altın piyasasını hareketlendirirken kuyumcuların ise yüzünü güldürüyor.

Altında yaşanan düşüşün hem kendileri hem de halk için olumlu olduğunu belirten kuyumcular, halkı yatırım için altın almaya çağırdı.

Günümüzde en iyi yatırım aracının altın olduğunu belirten kuyumcular, altın fiyatlarındaki düşüşün çok fazla devam etmeyeceği öngörüsünde bulundu.

“Fiyatlar düştükçe talep artıyor”

Bir aydan fazladır altın fiyatlarının düşüşte olduğunu belirten kuyumcu Şükrü Cengiz, “Hemen hemen her gün gram altından 5 lira düşüktedir. Altın fiyatlarındaki düşüş işlerimizi çok etkiliyor. Fiyatlar düştükçe talep artıyor. Şu anda birikimi olan herkes hem yatırım için hem de düğün hazırlığı için altın alımına yönelmiş durumda. 22 gram altının fiyatı 503 liradan 404 liraya düştü. Çeyrek altın 710 lira, ata altını 2 bin 840 liradan satıyoruz. Önceden yüksek fiyata alıp zarar edenler de var, şimdi alıp sonrada kar edenler de olacak. Parası olanlara altın almalarını tavsiye ediyoruz.” ifadelerini kulandı.

“En iyi yatırım altındır”

Halka altın almalarını tavsiye ettiklerini söyleyen bir diğer kuyumcu Alaaddin Bilgin, “Altın fiyatları eskiye göre şu anda en dip seviyelerdedir. Müşterilerimize şu anda altın almalarını tavsiye ediyoruz. Altını olanlarında şu anda bozmamalarını tavsiye ediyoruz. Altın biraz daha düşebilir ama fazla düşmez diye düşünüyoruz. Bu dalgalanmalardan dolayı en iyi yatırım altındır. Şu anda ufakta olsa birikimi olan herkes altın almaya başladı. Altın fiyatlarındaki dalgalanma fazla sürmez.” diye konuştu.

Altının yine yükseleceğini tahmin ettiklerini ifade eden Bilgin, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizim için önemli olan altında alışveriştir. Altın fiyatının yükselesinde de düşmesinde de pek fark etmiyor. Çünkü bizim aradaki kâr marjımız aynıdır. Altının gramı 540 lirada olsa 400 lirada olsa aradaki kârımız aynıdır. Bizim için önemli olan satışların olmasıdır.”

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER