HaberlerEkonomiKredi kartı aidatları yüzde 20 arttı

Kredi kartı aidatları yüzde 20 arttı

​Coronavirus salgını nedeniyle e-ticarete yönelim her geçen gün artarken bankalar da bunu fırsat bilerek kredi kartı aidatlarını yükseltti.

Kredi kartı aidatları yüzde 20 arttı

Salgının bulaş riski kaygısıyla temassız ödeme gibi etkenler nedeniyle kredi kartı kullanımına yönelen vatandaşlar, pandemi döneminde hem online alışverişi tercih ediyor.

Doğru kartı seçmek için karşılaştırma sitelerine yönelen tüketiciler, 2021 yılında yaklaşık yüzde 20 artan kredi kartı aidatlarına tepki gösterdi. Artan fiyatlar nedeniyle tüketiciler, aidatsız kart seçeneklerini ve kampanyalarını araştırmaya yöneldi.

Bankalararası Kart Merkezi, geçtiğimiz yıl kartlı ödemelerin bir önceki yıla kıyasla yüzde 17 artarak 1,15 trilyon TL'ye yükseldiğini belirtti.

Kart merkezi, bu ödemelerin yüzde 22’sinin internet üzerinden yapıldığını, online alışverişte kartlı ödeme miktarının 260 milyar TL olduğunu ifade etti.

Kredi kartı sayısı yüzde 8 artışla 75,7 milyona yükseldi.  

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER