HaberlerEkonomiKaradeniz'deki hamsi yasağı 7 Şubat'ta sona erecek

Karadeniz'deki hamsi yasağı 7 Şubat'ta sona erecek

​Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Karadeniz'de bazı bölgelerde uygulanan kısmi hamsi avı yasağının 7 Şubat'ta sona ereceğini açıkladı.

Karadeniz'deki hamsi yasağı 7 Şubat'ta sona erecek

Devam eden kısmi hamsi avı yasağı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Pakdemirli, avı yasağının 7 Şubat saat 00.01'den itibaren sona ereceğini bildirdi.

9 santimetrenin altında olan hamsilerin avlatılmayacağını belirtilen Bakan Pakdemirli, "Bakanlığımız, hamsi avcılığı yapan gemiye nezaret etmesi için en az bir görevli bulunduracak ve Karadeniz'e kıyısı bulunan tüm il müdürlüklerinde en fazla 2 karaya çıkış noktası belirlenecek. Avlanan hamsiler bu noktalardan il ve ilçe müdürlükleri gözetiminde çıkarılacak." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Petrol piyasaları perşembe günü yapılacak OPEC+ toplantısına odaklandıPetrol piyasaları perşembe günü yapılacak OPEC+ toplantısına odaklandıFuat Oktay: "Pandemi süreci hızımızı kesmedi"Fuat Oktay: "Pandemi süreci hızımızı kesmedi"Hazine ve Maliye Bakanlığından "kripto para" açıklamasıHazine ve Maliye Bakanlığından "kripto para" açıklamasıBakan Elvan: "2020’yi büyümeyle kapatan nadir ülkelerden olduk"Bakan Elvan: "2020’yi büyümeyle kapatan nadir ülkelerden olduk"Sanayi üretimi yıllık yüzde 9,0 arttıSanayi üretimi yıllık yüzde 9,0 arttı
SIRADAKİ HABER