HaberlerEkonomiKahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira olarak belirledi

Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira olarak belirledi

​Adıyaman'ın Kahta ilçe Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, belediye çalışanların en düşük maaşının 3 bin 205 lira olacağını sosyal medya hesabından paylaştı.

Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira olarak belirledi

Saadet Partisi Kahta Belediye Başkanı Turanlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Belediyemizde çalışan personeller için en düşük net maaş 3 bin 205 TL olacaktır. Halkımıza ve çalışanlarımıza duyurulur." dedi.

Halkın, STK'ların siyasi partilerin tüm çağrılarına rağmen 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin günümüz şartlarında bir ailenin geçimini yapabilmesi için imkânsız olarak gören bazı belediyeler çalışanlarına belirlenen asgari ücretten daha fazla ödeyebilme gayretine giriyor.

Konu hakkında defalarca asgari ücretlilerden alınan vergiden vazgeçilmesi çağrısında bulunan HÜDA  PAR'ın tüm çağrılarına rağmen asgari ücretliden vergi alınmaya devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER