HaberlerEkonomiKahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira olarak belirledi

Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira olarak belirledi

​Adıyaman'ın Kahta ilçe Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, belediye çalışanların en düşük maaşının 3 bin 205 lira olacağını sosyal medya hesabından paylaştı.

Kahta Belediyesi asgari ücreti 3 bin 205 lira olarak belirledi

Saadet Partisi Kahta Belediye Başkanı Turanlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Belediyemizde çalışan personeller için en düşük net maaş 3 bin 205 TL olacaktır. Halkımıza ve çalışanlarımıza duyurulur." dedi.

Halkın, STK'ların siyasi partilerin tüm çağrılarına rağmen 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin günümüz şartlarında bir ailenin geçimini yapabilmesi için imkânsız olarak gören bazı belediyeler çalışanlarına belirlenen asgari ücretten daha fazla ödeyebilme gayretine giriyor.

Konu hakkında defalarca asgari ücretlilerden alınan vergiden vazgeçilmesi çağrısında bulunan HÜDA  PAR'ın tüm çağrılarına rağmen asgari ücretliden vergi alınmaya devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER