HaberlerEkonomiKadınlar yaptıkları ürünleri satıp ev ekonomisine katkı sağlıyor

Kadınlar yaptıkları ürünleri satıp ev ekonomisine katkı sağlıyor

Gaziantep’te açılan el sanatları kurslarında kadınlar, yaptıkları ürünleri satarak ev ekonomisine katkıda bulunuyor.

Kadınlar yaptıkları ürünleri satıp ev ekonomisine katkı sağlıyor

Şahinbey Belediyesi tarafından açılan kurslarda eğitim gören kadınlar hem meslek sahibi oluyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Şehit Er Zeynel Direkci Sosyal Tesisi’ne iğne oyası kurslarında eğitim gören kadınlar hem meslek öğrenmenin hem de üretmenin mutluluğunu yaşıyor.

İğne oyası kurslarına gelen kadınlar, hayatlarının bu kurslarla değiştiğine dikkat çekerek şunları dile getirdiler:

“Özellikle bu pandemi dönemi bizleri hem psikolojik hem de fiziki yıpranmamıza neden oldu. Şahinbey Belediyesi’nin Şehit Er Zeynel Direkci Sosyal Tesisi’ne gelerek burada hem stres atıyoruz hem de aile bütçemize katkıda bulunuyoruz. Genç kızlar veya anneler kızlarının çeyizlerini burada hazırlayarak çeyiz ürünleri daha ucuza mal ediyoruz. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu sayesinde böyle bir tesise sahip olduk. Bayanlar için bulunmaz bir nimet. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER