HaberlerEkonomiKadınlar yaptıkları ürünleri satıp ev ekonomisine katkı sağlıyor

Kadınlar yaptıkları ürünleri satıp ev ekonomisine katkı sağlıyor

Gaziantep’te açılan el sanatları kurslarında kadınlar, yaptıkları ürünleri satarak ev ekonomisine katkıda bulunuyor.

Kadınlar yaptıkları ürünleri satıp ev ekonomisine katkı sağlıyor

Şahinbey Belediyesi tarafından açılan kurslarda eğitim gören kadınlar hem meslek sahibi oluyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Şehit Er Zeynel Direkci Sosyal Tesisi’ne iğne oyası kurslarında eğitim gören kadınlar hem meslek öğrenmenin hem de üretmenin mutluluğunu yaşıyor.

İğne oyası kurslarına gelen kadınlar, hayatlarının bu kurslarla değiştiğine dikkat çekerek şunları dile getirdiler:

“Özellikle bu pandemi dönemi bizleri hem psikolojik hem de fiziki yıpranmamıza neden oldu. Şahinbey Belediyesi’nin Şehit Er Zeynel Direkci Sosyal Tesisi’ne gelerek burada hem stres atıyoruz hem de aile bütçemize katkıda bulunuyoruz. Genç kızlar veya anneler kızlarının çeyizlerini burada hazırlayarak çeyiz ürünleri daha ucuza mal ediyoruz. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu sayesinde böyle bir tesise sahip olduk. Bayanlar için bulunmaz bir nimet. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER