HaberlerEkonomiİstanbul'da simide zam geldi

İstanbul'da simide zam geldi

100 gramlık simidin fiyatı yüzde 25 artarak, 2 liradan 2,5 liraya yükseldi.

İstanbul'da simide zam geldi

İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinden (İSTESOB) gelen tarifeyle yeni fiyata geçtiklerini açıklayan simit üreticileri, sokak simidinin fiyatının 2,5 liraya yükseldiğini belirttiler.

Geçen yıldan bu yana un fiyatlarında yüzde 50, susam fiyatlarında ise yüzde 20-25 düzeyinde artış yaşandığını belirten simit üreticileri, elektrik ve su giderlerinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade ettiler.

Maliyetlerin arttığını dile getiren simitçiler, bu nedenle İstanbul'da daha önce 2 liraya satılan 100 gramlık sokak simidinin, yüzde 25 zamlanarak 2 liradan 2,5 liraya yükseldiğini belirttiler.

İLGİLİ HABERLER

DOGÜNSİFED Başkanı Özkılıç: Yüzde 1,8’lik büyüme tek kelimeyle takdire şayandırDOGÜNSİFED Başkanı Özkılıç: Yüzde 1,8’lik büyüme tek kelimeyle takdire şayandırPazarcı esnafı durumdan memnun değilPazarcı esnafı durumdan memnun değilÇiftçilere yem bitkisi tohumu dağıtıldıÇiftçilere yem bitkisi tohumu dağıtıldıÇiftçilere verilen gübre desteği artırıldıÇiftçilere verilen gübre desteği artırıldıTarımsal destek ödemeleri bugün başlıyorTarımsal destek ödemeleri bugün başlıyor
SIRADAKİ HABER