HaberlerEkonomiİstanbul'da simide zam geldi

İstanbul'da simide zam geldi

100 gramlık simidin fiyatı yüzde 25 artarak, 2 liradan 2,5 liraya yükseldi.

İstanbul'da simide zam geldi

İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinden (İSTESOB) gelen tarifeyle yeni fiyata geçtiklerini açıklayan simit üreticileri, sokak simidinin fiyatının 2,5 liraya yükseldiğini belirttiler.

Geçen yıldan bu yana un fiyatlarında yüzde 50, susam fiyatlarında ise yüzde 20-25 düzeyinde artış yaşandığını belirten simit üreticileri, elektrik ve su giderlerinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade ettiler.

Maliyetlerin arttığını dile getiren simitçiler, bu nedenle İstanbul'da daha önce 2 liraya satılan 100 gramlık sokak simidinin, yüzde 25 zamlanarak 2 liradan 2,5 liraya yükseldiğini belirttiler.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER