HaberlerEkonomiİpek böceği ve tiftik desteği ödemeleri yapılacak

İpek böceği ve tiftik desteği ödemeleri yapılacak

​İpek böceği yetiştiricilik desteğinin bugün, tiftik üretim desteğinin ise 18 Aralık'ta ödeneceği açıklandı.

İpek böceği ve tiftik desteği ödemeleri yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaklaşık 12 milyon lira olan ipek böceği yetiştiriciliği ve tiftik üretim desteğinin yapılacağını belirtti.

Pakdemirli, "İpek böceği yetiştiriciliği desteği kapsamında; bin 942 üreticimize 6 milyon 990 bin lirayı bugün saat 18.00’dan sonra ödemeye başlayacağız. Tiftik üretim desteği kapsamındaki 171 ton tiftik için 4 milyon 849 bin lirayı ise 18 Aralık Cuma günü saat 18.00 itibariyle ödeyeceğiz. Tüm yetiştiricilerimize hayırlı, bereketli olsun" dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER