HaberlerEkonomiHamsi avcılığında kısıtlama sona erdi

Hamsi avcılığında kısıtlama sona erdi

8 Ocak'ta başlayan hamsi avı yasağı sona erdi. Hamsi avı için alınan tedbirler kapsamında, av gemisine nezaret etmesi için en az bir görevli teknenin üzerinde olacak.

Hamsi avcılığında kısıtlama sona erdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hamsi avcılığında kısıtlamanın 7 Şubat'ta saat 01.00'den itibaren sona ereceğini söylemişti.

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada hamsi avcılığında "3x10" gün olmak üzere uzatma yaptıklarına belirterek, "Başlangıçtaki tüm iş birliği için balıkçılarımıza teşekkür ediyorum. Kısıtlama, 7 Şubat saat 00.01'den itibaren sona erecek. Yalnız ek tedbirlerle avcılığın başlayacağını buradan söylemek isterim. Av için il ve ilçe müdürlerimize beyan verecekler. Bakanlık, av gemisine nezaret etmesi için en az bir görevli, yani en az bir Bakanlık görevlisi teknenin üzerinde olacak. Karadeniz'e kıyısı bulunan tüm il müdürlüklerinde en fazla 2 karaya çıkış noktası belirlenecek." ifadelerini kullanmıştı.

Gemilerde elek sistemi ve elemek için tambur olmayacağını veya mühürleneceğini vurgulayan Bakan Pakdemirli, "Balık unu ve yağı fabrikalarına sevke, işletmenin bulunduğu yerdeki il/ilçe müdürlüğü personelinin kontrolü sağlandıktan sonra giriş izni verilecek. Hem kamuoyu hem de balıkçılarımız bilsin ki 9 santimetrenin altında yasal olmayan hamsi avlatılmayacak. Bu konuda çok kararlıyız." açıklaması yapmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Lokanta ve restoranlarda normalleşme ve müşteri sevinciLokanta ve restoranlarda normalleşme ve müşteri sevinciGazeteci Coşkun: "Kripto paralar ile itaatkâr köleler oluşturmak istiyorlar"Gazeteci Coşkun: "Kripto paralar ile itaatkâr köleler oluşturmak istiyorlar"Azerbaycan'dan sıfır gümrük vergisiyle gıda ürünleri ithal edilecek Azerbaycan'dan sıfır gümrük vergisiyle gıda ürünleri ithal edilecekİşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri cuma günü yapılacakİşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri cuma günü yapılacakTÜİK Başkanlığına Sait Erdal Dinçer atandıTÜİK Başkanlığına Sait Erdal Dinçer atandı
SIRADAKİ HABER