HaberlerEkonomiEngelli hibe başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Engelli hibe başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilecek

​Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şimdiye kadar elden teslim edilen proje başvurularının bugün itibariyle e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı.

Engelli hibe başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Engelli vatandaşlara 65 bin TL'ye kadar hibe desteği sağladıklarını belirten Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, başvuruların e Devlet üzerinden de alınmaya başlandığını duyurdu.

Kendi işini kurmak isteyen engellilere destek vermeye devam edeceklerini belirten "Bu kapsamda, elden veya posta yoluyla aldığımız engelli hibe desteği başvurularını engelli vatandaşlarımızın evlerinden çıkmadan da başvuru yapabilecekleri e-Devlet platformuna taşıyarak online başvuru yapmalarını sağlıyoruz. Bu sayede daha fazla engellimizin girişimciliğine destek olmak istiyoruz." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER