HaberlerEkonomiEkonomi Reform Paketi bugün açıklanacak

Ekonomi Reform Paketi bugün açıklanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı"nda, makroekonomik istikrar politikaları ve yapısal politikaları içeren ekonomi reformlarını kamuoyuyla paylaşacak.

Ekonomi Reform Paketi bugün açıklanacak

İnsan Hakları Eylem Planı'nın açıklanmasının ardından reformun ikinci ayağı olan Ekonomi Reform Paketi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün İstanbul'da açıklanacak.

Reform paketi ile kamuda tasarruf, harcamaların denetlenmesi artırılacak. Fiyat istikrarını temin için kalıcı tedbirler geliştirilecek. Sermaye piyasalarının güçlendirilmesi için yeni politikalar hayata geçirilecek.

Makroekonomik istikrar kapsamında, kamu maliyesi, enflasyonla mücadele, finansal sektör ve cari açıkla mücadele gibi alanlara öncelik verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen yıl kasım ayında yaptığı açıklamada, ekonomi ve hukukta yeni bir reform dönemini başlattıklarını söylemişti.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER