HaberlerEkonomiDoğal gaz tüketiminde rekor tazelendi

Doğal gaz tüketiminde rekor tazelendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dün 280 milyon metreküplük doğal gaz tüketimiyle yeni bir rekor kırıldığını bildirdi.

Doğal gaz tüketiminde rekor tazelendi

Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Doğalgazda yeni rekor... Dün, 280 milyon metreküplük tüketim ve arz ile doğalgazda yeni bir rekor daha kırıldı. Rekor talebi rekor arz sağlayarak, kısıntı olmadan başarıyla karşıladık. En yüksek tüketim; 1) İstanbul 51,6 milyon metreküp,  2) Ankara 23,9 milyon metreküp,  3) İzmir 13,9 milyon metreküp.

İLGİLİ HABERLER

Gübre ve metal üretimiyle yılda 350 milyon dolar Türkiye'de kalıyorGübre ve metal üretimiyle yılda 350 milyon dolar Türkiye'de kalıyorCovid-19 nedeniyle zor günlerden geçen esnafa anlamlı destekCovid-19 nedeniyle zor günlerden geçen esnafa anlamlı destekAdıyaman Valiliği'nden gelir kaybı ve kira desteği açıklamasıAdıyaman Valiliği'nden gelir kaybı ve kira desteği açıklamasıRuhsat verilen yapıların yüzölçümü arttıRuhsat verilen yapıların yüzölçümü arttıHava sıcaklığının eksi 35 dereceyi gördüğü ilçede domates üretiliyorHava sıcaklığının eksi 35 dereceyi gördüğü ilçede domates üretiliyor
SIRADAKİ HABER