HaberlerEkonomiDiyarbakır'da esnafa destek ödemeleri başladı

Diyarbakır'da esnafa destek ödemeleri başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Karaloğlu'nun 12 Ocak'ta açıkladığı esnafa bin 500 TL'lik yardımlar dün itibariyle verilmeye başlandı.

Diyarbakır'da esnafa destek ödemeleri başladı

​Salgın nedeniyle kapanan işletme sahipleri ve çalışanlarına yönelik hazırlanan sosyal destek paketinin ilk ödemelerinin bin 23 esnafa yapıldığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklandı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Açıkladığımız hibe destek paketi kapsamında, bin 23 esnafımıza bin 500 TL nakdi yardım ödemesini gerçekleştirdik. Esnafımızın hem sosyal hem de ekonomik anlamda yanında olmaya devam edeceğiz.

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinden teşekkür

Büyükşehir Belediyesi'nin esnafa yönelik yaptığı yardımdan ötürü teşekkür mesajı yayımlayan Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, yardım almayan geri kalan esnafa ise ödemelerin önümüzdeki hafta içerisinde yapılacağını belirtti.

Açıklamada, "İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile iş yerleri kapalı olan esnafımıza Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bin 500 TL nakdi destek ödemeleri bugün itibariyle, bir kısım esnafımızın hesabına yatırılmış olup kalan diğer esnafımızın hesabına Büyükşehir Belediyesi tarafından haftaya yatırılacağı tarafımıza bildirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Pakdemirli: Yaklaşık 140 milyon liralık destek ödemelerine bugün başlıyoruzBakan Pakdemirli: Yaklaşık 140 milyon liralık destek ödemelerine bugün başlıyoruzEsnaf “kademeli normalleşme” süreci için gün sayıyorEsnaf “kademeli normalleşme” süreci için gün sayıyorHizmet Üretici Fiyat Endeksi arttıHizmet Üretici Fiyat Endeksi arttıLinyit üretimi 5 milyon ton olarak gerçekleştiLinyit üretimi 5 milyon ton olarak gerçekleştiİhracat arttı ithalat azaldıİhracat arttı ithalat azaldı
SIRADAKİ HABER