HaberlerEkonomiDiyadin'de çıkarılacak altın rezervleri için ilk adım atıldı

Diyadin'de çıkarılacak altın rezervleri için ilk adım atıldı

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde çıkarılacak olan altın rezervi ile ilgili ilk adım atılarak Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal ilçeye atandı.

Diyadin'de çıkarılacak altın rezervleri için ilk adım atıldı

Atanmasının ardından Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı ile birlikte Ağrı Valisi Osman Varol'u makamında ziyaret eden işletme müdürü Kemal Öcal, Kaymamak Balcı ile birlikte daha sonra altın rezervlerinin bulunduğu Mollakara (Mollaqere) köyü bölgesinde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Kaymakam Balcı ve işletme müdürü Öcal köy halkı ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Mollakara Köyü'nde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Koza Altın İşletmeleri tarafından bulunan altın rezervini çıkarma çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Balcı, "Tesisin temel atma işlemleri Ramazan Bayramı sonrası gerçekleştirilecek. Allah'ın izniyle tesisin kurulmasıyla birlikte bin kişiye iş imkânı doğacak. İşe ihtiyacı olan vatandaşlarımızı burada işe alacağız." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER