HaberlerEkonomiBM: "Gıdaların yüzde 17’si israf oluyor"

BM: "Gıdaların yüzde 17’si israf oluyor"

Birleşmiş Milletler, dünya genelinde üretilen gıdanın yüzde 17'sinin israf olduğunu, bunun da yaklaşık 1 milyar ton gıdaya denk geldiğini açıkladı.

BM: "Gıdaların yüzde 17’si israf oluyor"

Bu israfın yüzde 61'lik kısmının evlerde meydana geldiğini duyuran BM, yüzde 26'lık kısmın restoranlar gibi gıda hizmeti veren yerlerde, yüzde 13'lük kısmın ise perakende gıda satıcılarında yaşandığını aktardı.

BM Çevre Programı'nı kaleme alan Clementine O’Connor, "Birçok ülke henüz gıda israfı miktarını, dolayısıyla da sorunun boyutunu bilmiyor." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER