HaberlerEkonomiAsgari ücret görüşmelerinde heyetler bugün sunum yapacak

Asgari ücret görüşmelerinde heyetler bugün sunum yapacak

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmalarında bugün, TİSK heyeti ekonomik ve sosyal görünüme ilişkin görüşlerini sunacak.

Asgari ücret görüşmelerinde heyetler bugün sunum yapacak

7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında süreç devam ediyor.

İlk toplantısını çevrim içi düzenleyen komisyon, işveren heyeti ev sahipliğindeki ikinci toplantısını da aynı yöntemle bugün yapacak. Toplantıda, TİSK heyeti ekonomik ve sosyal görünüme ilişkin görüşlerini sunacak.

Asgari ücreti, 5'er kişiden oluşan işçi, işveren ve devlet temsilcisi 15 kişilik Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor.

İşveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi tarafını ise en fazla üyeye sahip Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) temsil ediyor.

Komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp oy çokluğuyla karar veriyor.

Asgari ücret 2020 yılı için brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak uygulanıyor.

İLGİLİ HABERLER

Çeyrek ve gram altın bugün kaç TL?Çeyrek ve gram altın bugün kaç TL?Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durumBankalararası piyasada döviz kurlarında son durumElâzığ'da ihracatı geliştirme toplantısı düzenlendiElâzığ'da ihracatı geliştirme toplantısı düzenlendiTicaret Bakanlığından marketlere fahiş fiyat denetimiTicaret Bakanlığından marketlere fahiş fiyat denetimiTarımsal girdi fiyat endeksi arttıTarımsal girdi fiyat endeksi arttı
SIRADAKİ HABER