HaberlerEkonomiAğrı'da "5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi" yürürlüğe konuldu

Ağrı'da "5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi" yürürlüğe konuldu

Ağrı Valiliği koordinesinde hayata geçirilen '5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi' kapsamında 1. Etap koyun tedariki, Vali Dr. Osman Varol'un katılımıyla düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Ağrı'da "5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi" yürürlüğe konuldu

Et ve Süt Kurumu yerleşkesinde, proje kapsamında 14 çiftçiye bin 200 koyun teslim edildi.

Programda bir konuşma yapan Ağrı Valisi Osman Varol, proje başvurusuna vatandaşların yoğun ilgisinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirttiği.

Vali Varol, "'5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi' hayvancılık alanında Ağrımızı hak ettiği noktaya taşıyacak önemli bir proje. Bu projenin başından beri emek veren proje paydaşlarımıza, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimize, devletine, memleketine ve ilimizin potansiyeline güvenip projede yer alan vatandaşlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Projemizin başında ve uygulamasında olduğu gibi hayırlı bir iş yapmak, ilimizin gelişimi için adım atmak ve yerinde istihdamla Ağrımızı kalkındırmak isteyen vatandaşlarımızın her türlü girişimlerinin yanında olduğumuzu ve her zaman olacağımızı belirtmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Vali Varol, "Çiftçilerimize, ipoteksiz ve faizsiz uygun şartlarda kredi imkânı sunulan, Ağrı Valiliği, Ağrı Belediyesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Ziraat Bankası ortaklığıyla hayata geçirilen proje ile vatandaşlarımıza ucuz yem temin edilecek ve İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlanacaktır. Çiftçilerimize sağlanan bu imkânların yanı sıra düşük kalitedeki meraların ıslahının hızlandırılması, ruhsatlı kesim yerleri ile et pazarlama ağlarının kurulması, mandıralar ve süt işletme tesisleri ile koyun sütüne katma değer kazandırılması ve organik koyunculuğun mevcut potansiyelinin ortaya çıkarılması ile Ağrı tarım ve hayvancılıkta hak ettiği noktaya ulaşacaktır." şeklinde konuştu. 

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER