HaberlerEkonomiAdıyaman'da nar dikim çalışmalarına başladı

Adıyaman'da nar dikim çalışmalarına başladı

​Adıyaman'ın Samsat ilçesinde her geçen gün dikim alanı artan narın daha geniş alanda üretiminin yapılabilmesi için valilik tarafından dağıtımı yapılan nar fideleri toprakla buluşturuldu.

Adıyaman'da nar dikim çalışmalarına başladı

Vali Mahmut Çuhadar, Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas Samsat ilçesine bağlı Taşkuyu köyüne giderek Sabri Yiğit’e ait 135 dönüm arazi üzerinde dikimi yapılan nar fidanı çalışmalarını yerinde inceledi.

Nar üretiminin Samsat ilçesinin tarımı başta olmak üzere sosyo, ekonomik yapısına çok ciddi katkılar sağladığını kaydeden Vali Çuhadar, “Çiftçilerimizin tarımsal gelirini yükseltmek ve meyveciliğin gelişmesini sağlayarak ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla Valilik olarak çiftçilerimize ücretsiz meyve fidanı dağıtıyoruz. İlimizde meyve üretiminin artırılması çok önemsediğimiz bir konudur. Adıyaman’ın tarımsal ürün çeşitliliğini ve çiftçimizin tarımsal girdisini artırmayı amaçlıyoruz. Bugün Samsat ilçemizde üreticimiz Sabri Yiğit tarafından dikimi yapılan nar fidanı çalışmalarını yerinde inceledik. 135 dönüm arazi üzerinde dikimi yapılan nar fidanlarının çiftçimize hayırlı ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas ise nar fidanı dikimi konusunda çiftçilere teknik bilgiler verdi. 

Vali Mahmut Çuhadar, daha sonra aynı köyün sınırları içerisinde yer alan Sahabe Safvan Bin Muattal Külliyesine geçerek burada yapım çalışmaları devam eden Sahabe Camii inşaatında incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER