HaberlerEkonomiAdıyaman Belediyesi en düşük maaş miktarını 3 bin 500 lira olarak belirledi

Adıyaman Belediyesi en düşük maaş miktarını 3 bin 500 lira olarak belirledi

2020 yılında devam eden asgari ücret görüşmeleri neticesinde belirlenen 2 bin 825 lira 90 kuruş asgari ücretin ardın kimi kamu kurumları, çalışanlar için yeni asgari ücret düzenlemesi yaptı.

Adıyaman Belediyesi en düşük maaş miktarını 3 bin 500 lira olarak belirledi

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, yaptığı açıklamada, en düşük maaşı alacak personelin 3 bin 500 lira ücretle çalıştırılacağını ifade etti.

Kılınç, "Belediyemiz bünyesinde görev yapmakta olan personellerimiz arasında ücret farklılıklarını azaltma adına işyeri iş sözleşmelerinde revizyon yapıyoruz." dedi ve şunları ekledi:

"Belediyemiz bünyesinde farklı dosyalarda işe alımı gerçekleşen personelleri sendika toplu iş sözleşmelerine tabi olmalarının önünü açmış bulunmaktayız. Belediyemiz bünyesinde alt işveren ihalesinde istihdam edilen kardeşlerimizin toplu iş sözleşmesi yapılabilmesi için alt işveren şirketinin ilgili yetkilileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Personellerimize yapılacak olan toplu iş sözleşmelerinde eğitim skalası ve derece kademe skalası gibi yeni kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz. Yine belediyemiz bünyesinde görev yapmakta olan kadro pozisyonu ne olursa olsun tüm işçi kardeşimizin faydalanabileceği yardım fonunu oluşturma çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır. Bahsettiğimiz düzenlemelerden sonra işçi arkadaşlarımızın en düşük maaşı artı sözleşme gelirleri 3 bin 500 liranın üzerinde olacaktır."

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman 2021 yılı Birinci İl İstihdam Toplantısı yapıldıAdıyaman 2021 yılı Birinci İl İstihdam Toplantısı yapıldı Elektrik üretiminde rekor kırıldıElektrik üretiminde rekor kırıldıCovid-19 salgını en çok küçük esnafı etkilediCovid-19 salgını en çok küçük esnafı etkilediMardin’de il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldıMardin’de il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldıMalatya'da "İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu" toplantısı gerçekleştirildiMalatya'da "İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu" toplantısı gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER