HaberlerEkonomiABD, Türkiye'nin ürünlerine vergi uygulamaya mı hazırlanıyor?

ABD, Türkiye'nin ürünlerine vergi uygulamaya mı hazırlanıyor?

Amerika’nın Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 6 ülkenin ürünlerine vergi uygulanabileceği mesajını verdi.

ABD, Türkiye'nin ürünlerine vergi uygulamaya mı hazırlanıyor?

VOA'nın haberine göre Tai, başında bulunduğu dairenin Avusturya, İngiltere, Hindistan, İtalya, İspanya ve Türkiye ürünlerine muhtemel vergileri yürürlüğe koymak için süreci devam ettireceğini kaydetti.

ABD'nin buna gerekçesi olarak söz konusu ülkelerin Facebook, Google ve Amazon gibi ABD'nin dijital platformlarına vergi uygulaması olduğu belirtildi.

Tai ayrıca Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Avrupa Birliği ve Endonezya’ya yönelik vergi soruşturmalarının sonlandırıldığını çünkü bu ülkelerin daha önce değerlendirmelerine rağmen dijital servislere yönelik vergi uygulamadığını belirtti.

Washington; Fransa, Avusturya, İngiltere, Hindistan, İtalya, İspanya ve Türkiye’nin ABD teknoloji şirketlerine ayrımcılık yaptığını savunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER