HaberlerEkonomi51 ilde uygulanan 6 puanlık ilave prim desteği tekrar uzatıldı

51 ilde uygulanan 6 puanlık ilave prim desteği tekrar uzatıldı

Daha önce prim desteğine devam edilmesi çağrısında bulunan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 6 puanlık ilave prim desteğinin bir yıl daha uzatılmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

51 ilde uygulanan 6 puanlık ilave prim desteği tekrar uzatıldı

31 Aralık 2020 tarihinde son bulan 6 puanlık sigorta işveren prim teşvikinin bir yıl daha uzatıldığını ifade eden Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, üyelerin talebi üzerine gündeme getirdikleri ve hazırladıkları dosya ile uzun zamandır takibini yaptıkları, aralarında Malatya'nın da yer aldığı 51 il ve 2 ilçede uygulanan ilave 6 puanlık sigorta primi teşvikinin süresinin 1 yıl daha uzatıldığını kaydetti.

 Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu

Girişimlerin olumlu sonuç vermesiyle 6 puanlık sigorta primi teşviki süresinin uzatılması kararının memnuniyet verici olduğunu belirten Başkan Sadıkoğlu, şöyle devam etti:

Aralarında Malatya'nın da bulunduğu 51 il ve 2 ilçe, 2013-2020 yılları arasında 5 puanlık prim indirimine ilaveten yüzde 6 oranında sigorta primi teşvikinden yararlanıyordu. 2020 yılının şubat ayında Resmî Gazete'de yayımlanan karar ile uzatılan destek, 31 Aralık 2020 tarihinde son buldu. Üyelerimizden gelen talep üzerine konuyu gündemimize alarak hazırladığımız dosyayı çatı kuruluşumuz olan TOBB'a ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na gönderdik. Sürenin uzatılmasıyla ilgili yapmış olduğumuz basın açıklamamız yazılı ve görsel medyada geniş yer buldu. Açıklamalarımızda, işverenlerimizin, sürenin uzamamasıyla 214 TL'lik destekten mahrum kaldığını ifade etmiştik. 6 puanlık sigorta işveren prim teşvikinin işletmelerimize destek olmak, üretim ve istihdamın sürekliliğini sağlamak amacıyla yeniden uzatılması gerektiğini dile getirmiştik.

Alınan karar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini sunan Sadıkoğlu, "Değerli üyelerimizin talebi üzerine gündeme getirdiğimiz ve hazırladığımız dosya ile uzun zamandır takibini yaptığımız, aralarında Malatya'nın da yer aldığı 51 il ve 2 ilçemizde uygulanan ilave 6 puanlık sigorta primi teşvikinin süresi 24 Şubat 2021 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan kararla 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştır. Bu önemli karar için başta Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk'a ve TOBB Başkanı'mız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ediyoruz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYerli üretim "Kunduru Buğdayı" hasadı yapıldıYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarYem fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle hayvanlarını satıyorlarÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıÇiftçilerden Hükümete, kuraklığa karşı "Acil Eylem Planı" çağrısıAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacak
SIRADAKİ HABER