HaberlerYeşildere köyü yoluna kavuştu

Yeşildere köyü yoluna kavuştu

Kahramanmaraş merkeze bağlı iken, sorunları çözülemediği için Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlanan Yeşildere köyünü ilçe merkezine bağlayan 10,5 km uzunluğundaki yeni yol güzergâhı tamamlanarak hizmete açıldı. Osmaniye İl Özel...

Yeşildere köyü yoluna kavuştu
Kahramanmaraş merkeze bağlı iken, sorunları çözülemediği için Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlanan Yeşildere köyünü ilçe merkezine bağlayan 10,5 km uzunluğundaki yeni yol güzergâhı tamamlanarak hizmete açıldı.

Osmaniye İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, Yeşildere için 2008 yılında başlanan yeni yol çalışmaları için 3 milyon TL ödenek kullanıldığı belirtildi. Mezkur yolun asfalt kaplama alt yapısı ve üst yapısı işi için KDV hariç 2 milyon 227 bin 477 TL ödenek, köy içi yollarla ilgili taleplerin karşılanabilmesi için ise 8 bilyon 31 bin 866 TL olmak üzere toplam 10 milyon 259 bin 343 TL ödenek gerektiği ifade edildi. Açıklamada, “Bütün bu şartlar göz önüne alınarak, köy halkının mağduriyetinin giderilmesi için, eylül ayı itibariyle bir adet dozer ve bir adet yükleyici iş makinesi görevlendirilmek suretiyle köy yolundaki problemler giderilmeye çalışılmaktadır. Köy içi yollarındaki düzenleme çalışmaları devam etmektedir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER