HaberlerYaşlı ve çocuklara ağız ve diş bakımı eğitimi

Yaşlı ve çocuklara ağız ve diş bakımı eğitimi

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun ortaklaşa düzenlediği 'Yaşlılarda ve Çocuklarda Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı' eğitim programı kapsamında, Alparslan Türkeş Huzurevi’nde...

Yaşlı ve çocuklara ağız ve diş bakımı eğitimi
Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun ortaklaşa düzenlediği 'Yaşlılarda ve Çocuklarda Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı' eğitim programı kapsamında, Alparslan Türkeş Huzurevi’nde kalan yaşlılara ve anaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.

Ağız ve diş sağlığı eğitimi; uygulamalı olarak Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil, Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimleri, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Bölümü öğrencileri tarafından verildi.
Eğitime, Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Karacabey, Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte, huzurevindeki yaşlılar ziyaret edilerek hem gönülleri alındı hem yaşlıların ağız ve diş bakımları yapılarak diş sağlığı hakkında eğitici bilgiler verildi.

Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, eğitim programı sonrası yaptığı açıklamada, Bozok Üniversitesi ve Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile Huzurevi, Rehabilitasyon Merkezi, ilk ve ana okullarda ağız sağlığı ve diş bakımı ile ilgili uygulamaların yapıldığını söyledi.

Rektör Uçar, "Üniversitemizde Yaşlı Bakım ve Çocuk Gelişimi Bölümü'nde okuyan öğrencilerin teoride öğrendiklerini pratikte tecrübe etmesinin meslek hayatına hazır olması bakımından bu tür uygulamalar önem arz etmektedir. Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Yaşlı Bakımı programları, toplumumuzun gerçeği olan bu kesimlere verilmesi gereken hizmetleri en iyi şekilde vermeye gayret ediyor. Yaşlılarımız da kendilerine gösterilen bu ilgiden oldukça memnun görünüyor, bu da bizi memnun ediyor." dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER